Polityka i Społeczeństwo

Niesamowite! Niezłomny Suski brnie w narrację o “brukselskim okupancie”. Padły kolejne absurdalne słowa [WIDEO]

Poseł Suski odleciał. Tak się manipuluje dzisiaj Polakami
Fot. Shutterstock

Jeżeli ktoś liczył, że słowa Marka Suskiego o „brukselskim okupancie” były przejęzyczeniem czy też zostały błędnie zinterpretowane, może już wyzbyć się wątpliwości. Marek Suski dalej brnie w swoją dziwną narrację.

Gra w polexit?

Drodzy państwo Polska nielegalna walczyła w czasie II wojny światowej z jednym okupantem, walczyła z okupantem sowieckim, będziemy walczyć z okupantem brukselskim – powiedział Marek Suski w czwartek, biorąc udział w uroczystościach 76. rocznicy uwolnienia żołnierzy Armii Krajowej z więzienia UB w Radomiu. Słowa te wywołały burzę – wszak była to kolejna w niedługim czasie wypowiedź czołowego polityka PiS sugerująca polexit.

Wcześniej mówił o tym Ryszard Terlecki.

Jeżeli pójdzie tak, jak się zanosi, że pójdzie, to musimy szukać rozwiązań drastycznych. Brytyjczycy pokazali, że dyktatura brukselskiej biurokracji im nie odpowiada i się odwrócili, i wyszli – mówił wicemarszałek Sejmu na Forum Ekonomicznym w Karpaczu.

Suski nie odpuszcza

Terlecki jeszcze jakoś starał się prostować swoją wypowiedź, wmawiał nadinterpretację.

Polska była, jest i będzie członkiem UE. Polexit to szopka wymyślona przez PO i TVN 24 – napisał na Twitterze. Suski też miał czas, by uspokoić nastroje, jednak postanowił pójść w drugą stronę i jeszcze zaognić sytuację. Poseł Konrad Frysztak udostępnił nagranie z piątkowego posiedzenia Komisji do Spraw Energii, Klimatu i Aktywów Państwowych, na którym słychać kolejną kontrowersyjną wypowiedź Suskiego ws. Unii Europejskiej.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie