Polityka i Społeczeństwo

Niepokojące słowa doradcy premiera. Będzie jednak godzina policyjna?

Koronawirus
Shutterstock

Co czeka osoby niezaszczepione? Profesor Miłosz Parczewski, główny lekarz ds. Covid-19 w Zachodniopomorskiem i jeden z doradców premiera ds. pandemii, sugeruje, by wprowadzić dla nich godzinę policyjną, a nawet zakaz przemieszczania się między województwami.

Osoby niezaszczepione będą miały problemy?

Choć lockdown w Polsce mocno zelżeje w ten weekend, Parczewski chce ograniczyć pewne prawa osób, które nie chcą się szczepić.

– Nie można dać takim ludziom szansy na zakażanie innych – powiedział w rozmowie z reporterem Radia ZET Miłoszem Gocłowskim profesor Parczewski. Jak dodał, nie można nikogo siłą czy przepisami zmusić do szczepienia się przeciwko Covid-19. Tyle że są inne sposoby: niejako wymuszenie na takich ludziach, by jednak się zaszczepili.

Prof. Parczewski ma konkretne pomysły np. wprowadzenie godziny policyjnej dla niezaszczepionych lub zakazu przemieszczania się między województwami.

Jak idą szczepienia w Polsce?

Według najnowszych informacji, w Polsce podano już ponad 15 milionów dawek szczepionek na COVID-19. By jednak osiągnąć zbiorową odporność, należy zaczepić aż 60-70 procent społeczeństwa. Prof. Włodzimierz Gut, inny znany wirusolog, uważa nawet, że to i tak mało i odsetek powinien przekraczać 90 procent.

Źródło: Radio Zet

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie