Polityka i Społeczeństwo

Niepokojące informacje z Niemiec, mamy kolejną odmianę koronawirusa. “Możliwe, że jest bardziej zaraźliwa od innych”

Pandemia

Robi się coraz bardziej niebezpiecznie. Natrafiono na nowego mutanta. Szczep koronawirusa łączy w sobie trzy najbardziej niebezpieczne wersje.

W Niemczech natrafiono na pierwsze przypadki mutacji B.1.525, zawierającej właściwości szczepu brytyjskiego, południowoafrykańskiego i brazylijskiego – informuje Deutsche Welle.

B.1.525 łączy właściwości brytyjskiej, brazylijskiej i południowoafrykańskiej odmiany wirusa SARS-CoV2. – Możliwe zatem, że odmiana ta jest bardziej zaraźliwa od innych wariantów, które same już wskazują na wyższy poziom infekcji niż pierwotny wirus – powiedział sieci redakcji RND Peter Bauer z Centogene.

Nowy typ wirusa zawiera m.in. mutację E484K białka kolca, która ułatwia wirusowi ochronę przed atakami ze strony systemu odpornościowego. Może to mieć wpływ na działanie dostępnych obecnie szczepionek przeciwko COVID-19. Ponadto nowy wariant zawiera mutacje Q677H i F888L, ale ich wpływ nie jest jeszcze dobrze zbadany.

Tymczasem w Polsce coraz więcej osób trafia do szpitali w stanie zagrażającym życiu. W wielu przypadkach od razu jest potrzebne podłączenie do respiratora. Lekarze alarmują, że obniża się średnia wieku, a osoby 30-40 letnie bardzo ciężko przechodzą zakażenie. Cięższe przypadki są spowodowane m.in. tym, że wiele osób zaopatruje się w koncentratory tlenu i próbuje się leczyć na własną rękę. Koncentratory dają złudne wrażenie, że pomagają, ale tylko na krótką metę. Wczoraj odnotowano ponad 21 tysięcy nowych przypadków zakażenia i jest to rekord w tym roku.

Źródło: Deutsche Welle

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Bartosz Wiciński

Najstarsi górale nie pamiętają od kiedy zaprząta sobie głowę polityką. Kronikarze podają datę pokrywającą się z aferą Rywina, ale wciąż trwa o to spór. Od dziecka lubił zapach porannych gazet w domu i tak mu zostało do dzisiaj. Interesuje się geografią i nie smakują mu karpie.

Media Tygodnia
Ładowanie