Polityka i Społeczeństwo

Niepełnosprawny działacz społeczny bez litości o słowach Andrzeja Dudy o… niepełnosprawnych [VIDEO]

Wojtek Sawicki nagrał film, który jest odpowiedzią na opowieść Andrzeja Dudy o ułatwieniach, które spotykają osoby poruszające się na wózku inwalidzkim. Jak widać na nagraniu, słowa prezydenta mają z rzeczywistością niewiele wspólnego.

3 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Z tej okazji Andrzej Duda wręczył odznaczenia osobom, które są zaangażowane w niesienie pomocy niepełnosprawnym oraz zasłużone dla rozwoju sportu. Nie obyło się bez przemówienia prezydenta, które było…po prostu w stylu prezydenta.

– Jesteśmy dumni z tego, że ludzie przyjeżdżają do Polski i widzą: O, bardzo łatwo jest się dostać do budynku, wszystko jest dostosowane, jaka ładna architektura, a jaka przyjazna. Idąc czują, że jakoś tak jest inaczej, bardziej otwarcie, bo nie ma schodów, bo podejście jest łagodne, jest dobrze obliczone, bo nie ma utrudnień – przemawiał Duda. I na odpowiedź nie musiał długo czekać.

Tę przygotował Wojtek Sawicki, który prowadzi popularny na Instagramie profil Life on Wheez. Mężczyzna pokazuje tam m.in z jakimi problemami spotyka się w życiu codziennym i uświadamia grono swoich odbiorców nt. trudności dotykają osoby chore. Wojtek Sawicki choruje na dystrofię mięśniową Duchenne’a, która ogranicza możliwości poruszania się i sprawia, że musi być pod stałą opieką medyczną.

– To, co mi się nie podobało, to ton wypowiedzi i zapewnianie, że sytuacja w Polsce wygląda dużo lepiej niż ma się to w rzeczywistości. Sam, jako osoba z niepełnosprawnością, spotykam się z barierami na co dzień i chyba każdy, nawet rodzice z dziećmi wiedzą, jak jest na co dzień, ile wind nie działa i ile jeszcze jest do zrobienia – napisał pod filmem.

Źródło: Pudelek

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie