Polityka i Społeczeństwo

Nieoficjalnie: Ten kandydat ma największe szanse na zastąpienie Małgorzaty Kidawy-Błońskiej [Tylko u nas]

Jak nieoficjalnie dowiedziała się nasza redakcja, Koalicja Obywatelska poważnie przymierza się do wymiany kandydata na prezydenta. Władze partii ponoć postanowiły zastąpić wicemarszałek innym kandydatem. Brane pod uwagę są kandydatury Donalda Tuska, Radosława Sikorskiego oraz Rafała Trzaskowskiego.

Obecnie największe szanse na nominację ma Rafał Trzaskowski, który w 2018 r. odniósł spektakularny sukces w walce o prezydenturę Warszawy. Wtedy pokonał w I turze Patryka Jakiego. Czy teraz tak samo może udać się mu walka o Pałac Prezydencki?

Trzaskowski pokona Dudę?

Zdaniem naszych rozmówców z PO, kandydatura Trzaskowskiego może pomóc partii pójść do przodu. Czy tak się jednak stanie? Nadal nie jest jasne, czy ugrupowanie nie zdecyduje się jednak na wystawienie Tuska lub Sikorskiego.

Trzaskowski pokazał jednak już, że potrafi walczyć niczym rasowy fighter. Ma też świetne CV. Był posłem do Parlamentu Europejskiego VII kadencji (2009–2013), w latach 2013–2014 ministrem administracji i cyfryzacji, w okresie od 2014 do 2015  r. sekretarzem stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Następnie posłem na Sejm VIII kadencji (2015–2018). Wreszcie od 2018 prezydent m.st. Warszawy, zaś od 2020 r. dodatkowo wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej.

Akcja:reaktywacja

Platforma z pewnością potrzebuje szybkiej reakcji władz partii, by ponownie wrócić do gry na pełnych obrotach. Wybór Trzaskowskiego na kandydata na prezydenta może to umożliwić.

Tyle że prezydent Warszawy stanie przed nielada wyzwaniem. W gronie opozycyjnych rywali urosła mu konkurencja. Mowa o Szymonie Hołowni czy Władysławie Kosiniaku-Kamyszu, który teoretycznie może liczyć na poparcie konserwatywnego elektoratu PO. Z drugiej strony Trzaskowski może faktycznie “pociągnąć” planowaną kontrofensywę. Jej pierwsze są już widoczne. W nowym sondażu Kantar, Koalicja Obywatelska wyraźnie zyskuje i to o aż 4 pkt. proc.

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie