Polityka i Społeczeństwo

Niemcy nie mają wątpliwości. Miażdżąca większość popiera zabranie Polsce środków UE

koronawirus
Flickr.com/PiS

Odebranie Polsce środków finansowych z Brukseli popiera aż 80 proc. respondentów ZDF Heute. O wynikach sondażu poinformował na Twitterze europoseł PiS Jacek Saryusz-Wolski.

Niemcy popierają zabranie nam środków UE

Spór pomiędzy Polską a UE trwa. Teraz okazuje się, że ma on swoje implikacje w sferze społecznej. Niemieccy obywatele są zdania, że nasz kraj powinien zostać ukarany.

Przypomnijmy, że sprawa dotyczy reformy sądownictwa, a także decyzji Trybunału Konstytucyjnego, który uznał wyższość prawa krajowego nad unijnym.

W dyskusji pomiędzy Polską a wspólnotą pojawiła się groźba odebrania naszemu krajowi środków unijnych. Powód? Nasz rząd nie chce zastosować się do postanowień Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

O sprawie zrobiło się już chyba głośno także nad Renem. W efekcie aż 80 proc. Niemców popiera ograniczenie Polsce transferu pieniędzy – wynika z sondażu przeprowadzonego przez ZDF Heute.

– Odebranie Polsce pieniędzy unijnych wg badania opinii w Niemczech: 80% za 15% przeciw. Niebezpieczny stan umysłów wypranych przez media za przyzwoleniem/zachętą rządu. Od stygmatyzacji do ekspedycji karnej… – napisał na Twitterze Jacek Saryusz-Wolski.

Wizerunek Polski za granicami

Jak widać, wizerunek Polski w Niemczech nie jest za dobry, skoro obywatele tego kraju chcą zabrania nam środków unijnych. To efekt coraz bardziej napiętej sytuacji pomiędzy nami a UE.

Jak skończy się ta sprawa? Mówienie o polexicie jest zbyt daleko idące, ale z pewnością zaszkodzi ona naszym stosunkom ze wspólnotą europejską. Osłabi też nasz wizerunek na arenie międzynarodowej.

Źródło: Twitter

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie