Polityka i Społeczeństwo

“Nieład PiS”. Politycy opozycji przypominają o niespełnionych obietnicach władzy i wzywają rządzących do debat

Screen/ Facebook Platforma Obywatelska

W sobotę 15 maja PiS przedstawi szczegóły swojego nowego programu, zwanego „Nowym Ładem”. Dzień wcześniej politycy KO przypomnieli szereg niespełnionych obietnic rządu.

Politycy Koalicji Obywatelskiej zorganizowali serię konferencji, na których przypomnieli niezrealizowane obietnice rządu PiS i przedstawili swoją ocenę działań władzy. To swoisty prolog, jaki przygotowała opozycja przed sobotnią konferencją PiS, na której partia rządząca przedstawi swój program zwany „Nowym Ładem”.

Posłowie opozycji mówili zaś o „Nieładzie PiS”. Hasło, przewrotnie nawiązujące do nazwy rządowego programu, jest podsumowaniem krytycznej oceny władzy PiS.

 Obiecali milion samochodów elektrycznych, oszukali, obiecali 100 obwodnic, obiecali 100 tysięcy mieszkań, oszukali, obiecali drony, oszukali, obiecali luxtorpedę, oszukali. Lista megalomańskich projektów, które w ogóle nie są realizowane, ciągnie się i ciągnie mówił poseł Jarosław Urbaniak. –  Nie chcemy dyskutować o prezentacjach jakichś megalomańskich projektów, tylko o problemach Polek i Polaków – podkreślał.

Jako przykład nieudolnych działań władzy, politycy KO przedstawili choćby stan służby zdrowia i wydłużające się kolejki do specjalistów. Inny przykład to nieudana reforma sądownictwa, która w praktyce wydłużyła czas postępowań sądowych.

– Zanim premier opowie nam nową bajkę, powinien opowiedzieć, jak skończyła się poprzednia. Polska miała być krajem inwestycji – komentowała posłanka Izabela Leszczyna i podkreśliła, że poziom inwestycji w Polsce jest najniższy od 25 lat. Ironicznie dodała, że jedyny program, który PiS się udał to „Rodzina na swoim”, czyli zatrudnianie członków rodzin w państwowych spółkach.

Przedstawiana przez KO lista była dłuższa – wskazano, że PiS nie wywiązało się z obietnic danych rolnikom, że sprzedaje coraz więcej ziemi cudzoziemcom; wspomniano o ograniczeniu dostępu do in vitro czy zadłużeniu szpitali i seniorów. Politycy opozycji domagają się dębat na najważniejsze tematy dla kraju.

 Żądamy dziesięciu debat na tematy najważniejsze, takie jak służba zdrowia, czy finanse publiczne. Wzywamy polityków PiS, żeby stanęli do debat z naszymi parlamentarzystami. Nie w TVP, gdzie nikt trudnych pytań nie zadaje – powiedział Cezary Tomczyk.

Źródło: Wprost

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie