Polityka i Społeczeństwo

Niektórzy posłowie PiS nie wiedzieli, że podpisują projekt ustawy o mandatach. To Ziobro zastawił kolejną pułapkę na Kaczyńskiego?

W Zjednoczonej Prawicy znów grzmi i zanosi się na burzę. Trwa spór o nowy pomysł Zbigniewa Ziobry. Chodzi o zniesienie prawa do odmowy przyjęcia mandatu. Politycy Porozumienia chcą, by Solidarna Polska odpuściła i nie planują głosować za takimi zmianami w prawie.

Nowa wojna domowa

Podsumujmy fakty: w piątek wieczorem klub Prawa i Sprawiedliwości złożył w Sejmie projekt nowelizacji Kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia.

Ten zakłada zaś, że obywatel nie będzie już mógł odmówić przyjęcia mandatu. Jeśli więc nie zgodzi się z decyzją policji, pozostaje mu walka w sądzie.

Powyższe to jednak nie tyle pomysł PiS, co propozycja Solidarnej Polski. Posłowie Porozumienia Jarosława Gowina deklarują jasno: nie godzą się na takie zmiany prawa. Partia Jarosława Kaczyńskiego znów jest zaś podzielona. Część parlamentarzystów jest za ideą Ziobry, a część nie.

Podpis in blanco

To jednak nie wszystko. Jeden z posłów PiS, który jest podpisany pod projektem, powiedział ponoć dziennikarzom RMF FM, że “jest załamany i wściekły”. Powód? Jak twierdzi nie wie, dlaczego jego “nazwisko tam figuruje”. Polityk bowiem przyznał, że nie znał wcześniej projektu, a swój podpis złożył… in blanco.

Szef klubu PiS Ryszard Terlecki jak na razie nazywa pomysł rozsądnym, ale nie jest jeszcze pewien tego, w jakim kierunku podążą prace legislacyjne.

– Nie wiem, co z tym będzie. Będziemy to procedować – stwierdził.

Jak widać, możemy przygotowywać się do śledzenia nowej wojny domowej w Zjednoczonej Prawicy. Która to już w czasie tej kadencji? I jak długo premier Mateusz Morawiecki chce rządzić w taki sposób: od kryzysu do kryzysu? Najpewniej w końcu w posłach koalicji coś pęknie i konieczne będą nowe wybory do Sejmu i Senatu. Biorąc pod uwagę to, że w tle trwa kryzys gospodarczy, PiS niemal na pewno przegra tę walkę o władzę.

Źródło: RMF FM

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie