Polityka i Społeczeństwo

Niedzielski przyznaje, że sytuacja jest dramatyczna. Wielki wzrost liczby zakażeń, oto nadchodzi piąta fala pandemii

Ministerstwo zdrowia poinformowało w środę o 30 586 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Adam Niedzielski nazwał sytuację „dramatyczną”.

W ciągu doby odnotowano 30 586 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Z powodu COVID-19 zmarło 75 osób, z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 300 osób – to łącznie 375 nowych ofiar pandemii. Te ponure dane przekazał na konferencji prasowej Adam Niedzielski.

Minister zdrowia przyznał, że sytuacja epidemiczna jest „dramatyczna”.

Jeżeli te trendy by się utrzymały, w przyszłym tygodniu możemy mieć do czynienia z ponad 50 tys. zakażeń. To sytuacja, która stanowi ryzyko dla wydolności systemu opieki – przyznał Niedzielski.

W związku z tą sytuacją podjęte zostały działania – zdecydowano o obowiązku przejścia administracji publicznej na pracę zdalną. Minister zdrowia zasugerował, by tam, gdzie to możliwe, pracodawcy przywrócili ten model.

Chciałem zaapelować do wszystkich pracodawców o to, żeby w miarę możliwości ta praca zdalna znowu stała się standardem – powiedział Adam Niedzielski.

Minister zdrowia nie ukrywa, że sytuacja jest poważna. Jak twierdzi, obecny scenariusz jest „bardzo niebezpieczny” i wymaga „odpowiedzialnej postawy”. Niedzielski ujawnił, że ministerstwo dysponuje trzema prognozami rozwoju V fali pandemii. Im dynamika zakażeń będzie większa, tym szybciej się zakończy. Szczyt piątej fali pandemii prognozowany jest na przełom stycznia i lutego, w lutym ma być już wygaszana.

W związku z trudną sytuacją, resort zdrowia przygotowuje nowe rozwiązania.

W piątek przedstawimy pakiet trzech projektów. Będziemy chcieli zwiększyć powszechność testowania. Pracujemy nad tym, żeby była taka możliwość w każdej aptece – zapowiedział Adam Niedzielski. Czy możliwe jest wprowadzenie pełnego lockdownu? Minister stwierdził, że nie ma planów zastosowania tego narzędzia.

Raczej jest strategia na pójście w kierunku weryfikacji certyfikatów szczepień – stwierdził Adam Niedzielski.

Źródło: Onet

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie