Polityka i Społeczeństwo

Niedzielski dumnie zapowiada bezpłatne badania dla Polaków. Wygląda na to, że ukradł komuś ten pomysł

Flickr.com/PiS

Adam Niedzielski zapowiedział, że już wkrótce Polacy powyżej 40. roku życia będą mogli liczyć na pakiet bezpłatnych badań profilaktycznych. – Następnym razem niech Pan wspomni o autorach – komentuje ten pomysł polityk KO.

Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział, że już od lipca każdy obywatel, który skończył 40. lat, będzie mógł skorzystać z bezpłatnego pakietu badań profilaktycznych.

Przekroczenie tej granicy powinno być przesłanką do zainteresowania się swoim zdrowiem. To charakterystyczny punkt, kiedy pojawiają się ryzyka z zachorowaniem na poważne choroby. (…) Dlatego wychodzimy z propozycją wykonania bilansu zdrowia dla tych osób – mówił minister w Chełmie. Pakiet bezpłatnych badań to element szumnie zapowiadanego przez PiS „Polskiego Ładu”. Ale wygląda na to, że w tym przypadku PiS mocno zainspirowało się pomysłem zaproponowanym przez opozycję. Przypominał o tym Niedzielskiemu poseł PO Michał Krawczyk.

– Nie obrażamy się Panie ministrze Adamie Niedzielski, że podbiera pan pomysł Platformy Obywatelskiej. Szkoda, że tylko 40+, ale zawsze coś – napisał polityk opozycji na Twitterze. – Następnym razem niech Pan tylko wspomni o autorach – podkreślił wymownie Krawczyk.

Gwarancja badań diagnostycznych dla wszystkich chętnych Polaków to element zaproponowanego w marcu przez PO programu „Uzdrowimy Polskę”.

Ważna jest diagnoza. Tak, przebadamy wszystkich Polaków, począwszy od tych najmniejszych, najmłodszych, poprzez dorosłych, a skończywszy na seniorach – mówił Borys Budka na konferencji przedstawiającej założenia programu zdrowotnego. PO zaproponowała wówczas też budowę sieci szpitali bezlimitowych i zniesienie limitów w poradniach i na oddziałach szpitalnych.

Źródło: Twitter, Onet

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Dominik Kwaśnik

Z wykształcenia – polonista i filmoznawca, absolwent stołecznego UKSW. Miłośnik dobrej książki, dobrego filmu i dobrego meczu. Pasjonat historii i podróży, uwielbia odkrywać i poznawać nowe miejsca – zarówno w swojej Warszawie, jak i poza nią.

Media Tygodnia
Ładowanie