Kultura Po godzinach

Niedzielski do Materny, Materna do Niedzielskiego. Popularny artysta komentuje aferę szczepionkową

Flickr.com/PISF

Od początku zaszczepienie ludzi kultury wyglądało jak wielkie nieporozumienie między dwoma ośrodkami. Niedzielski do Materny, Materna do Niedzielskiego.

Minister Zdrowia Adam Niedzielski, na wczorajszej konferencji poinformował m.in. o wynikach kontroli przeprowadzonej w WUM po zaszczepieniu ludzi kultury – Nie znaleźliśmy żadnych umów, żadnych śladów zobowiązań związanych z tym, że była na WUM akcja promocyjna dotycząca szczepień – powiedział szef resortu zdrowia. Minister zasugerował także osobom zaszczepionym, aby w ramach odpowiedzialności i pewnego rodzaju zadośćuczynienia, włączyły się w wolontariat w przychodniach lub miejscach, gdzie można walczyć z koronawirusem.

Onet.pl poprosił o komentarz do sprawy Krzysztofa Maternę, który także był w grupie zaszczepionych przez WUM.

Nie mogę skomentować wyników kontroli, ponieważ nie byłem kontrolerem. To, co zostało ustalone, ustalono wyłącznie w gronie osób, które miały wgląd w pewne dokumenty. Mogę wobec tego tylko powiedzieć, że jeśli stwierdzono nieprawidłowości, to ja byłem tą osobą, która w te nieprawidłowości została wkręcona – mówi Onetowi.

Krzysztof Materna mówi, że się na żadną listę pracowników niemedycznych nie wpisywał i o żadne szczepienia nie zabiegał – Pytałem dwukrotnie osób, które tych szczepień dokonywały i tym wszystkim kierowały, czy aby na pewno wszystko jest w porządku. I otrzymałem takie zapewnienie – tłumaczy.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Bartosz Wiciński

Najstarsi górale nie pamiętają od kiedy zaprząta sobie głowę polityką. Kronikarze podają datę pokrywającą się z aferą Rywina, ale wciąż trwa o to spór. Od dziecka lubił zapach porannych gazet w domu i tak mu zostało do dzisiaj. Interesuje się geografią i nie smakują mu karpie.

Media Tygodnia
Ładowanie