Polityka i Społeczeństwo

“Niech żrą mniej mięsa”, czyli złote rady kontrowersyjnego milionera ws. klimatu. Sam nie ma zamiaru rezygnować z prywatnego samolotu

janusz filipiak

Prof. Janusz Filipiak był gościem podcastu Forum IBRiS. Słynący z ciętego języka milioner mówił m.in. o klimacie i radził niższym warstwom społecznym, by “żarły mniej mięsa”.

Choć Janusz Filipiak wypadł z Listy Najbogatszych Polaków magazynu “Forbes”, wciąż jest jednym z najlepiej zarabiających menedżerów. Prof. Filipiak jest prezesem Comarchu i właścicielem ekstraklasowego klubu Cracovia. W 2021 r. jego pensja przekroczyła 25 mln zł, co oznacza podwyżkę rok do roku o blisko 35 proc.

W poniedziałek prof. Filipiak był gościem podcastu Forum IBRiS, w którym przyznał, że sprawy dotyczące klimatu są bliskie jego sercu. Właściciel Comarchu stwierdził, że obecny model gospodarczy jest dysfunkcyjny i prowadzi do katastrofy. – Jednym z największych źródeł emisji CO2 jest hodowla zwierząt na mięso. A to osoby, które mniej zarabiają, konsumują kolosalne ilości mięsa – zaczął swoją wypowiedź Filipiak.

Janusz Filipiak: Milionerzy nie mają z czego rezygnować

– To generuje bardzo dużo CO2. To jest też olbrzymia praca – uświadomienie ludziom, żeby tyle nie żarli. Tymczasem jak idę do swojego okolicznego sklepu pod Krakowem, to widzę, jak ludzie wynoszą takie siaty pełne mięsa. Ja nie wiem, co oni z tym zrobią. A to kreuje masę CO2 analizował profesor. Jaki jest pomysł milionera na zmianę tego modelu? Podniesienie cen na mięso. – Tylko to dotknie ludzi, a tego politycy się boją, dlatego nie chcą zacząć działać – zauważył.

Janusz Filipiak jest posiadaczem prywatnego samolotu, którego nie ma jednak zamiaru się pozbywać, by ulżyć planecie i zmniejszyć emisję dwutlenku węgla. – A z czego ja mam rezygnować? No może z prywatnego samolotu, ale wtedy będę leciał tym wielkim starym Boeingiem, który ma dużo większą emisję CO2 na pasażera. A ja muszę latać, bo robię biznes w 90 krajach. Milionerzy nie mają z czego rezygnować dodał Filipiak.

Czytaj również:

Źródło: spidersweb.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie