Polityka i Społeczeństwo

Niech zda mandat, jak mu się Unia nie podoba. Patryk Jaki po raz kolejny uderza w UE. Tym razem przegiął!

Patryk Jaki opublikował na Facebooku obrazek odnoszący się do sytuacji na polsko-białoruskiej granicy. Widać na nim polskiego żołnierza, który ma wbite w plecy noże m.in. z flagą UE.

Patryk Jaki zda mandat?

Polityk już wcześniej pokazał swoją niechęć do UE.

– Polska musi się nauczyć, że to nie jest dobry wujek – powiedział kiedyś w Polsat News o Brukseli.

W sobotę udostępnił na Facebooku opisany powyżej obrazek. “Wiecie co… to może wy już lepiej nie pomagajcie” – widnieje na nim napis z hashtagiem #MuzemZaPolskimMundurem.

Post wywołał spore oburzenie w sieci. Wiele osób zaczęło dogryzać Jakiemu, że z takim podejściem powinien zdać mandat europosła.

“Skoro udostępniasz taki paszkwil, wg którego UE wbija nóż w plecy polskim żołnierzom, to kiedy składasz mandat posła do Parlamentu Europejskiego? Nie jesteś chyba miękiszonem, co? ” – napisał na Twitterze dziennikarz “Gazety Wyborczej”, Bartosz T. Wieliński.

I kasa z europarlamentu… Wie Pan co… To może lepiej niech już Pan nic nie mówi…” – stwierdził z kolei poseł KO Cezary Tomczyk.

“Kiedyś szef Patryka wyznaczył poziom. I cały SolPol dzielnie się tego trzyma” – napisał na Twitterze szef klubu KO Borys Budka.

Cyniczna gra Solidarnej Polski

Oczywiście takie posty służą wzbudzaniu antyunijnych nastrojów w wyborcach skrajnej prawicy. Są jednak niepotrzebne i szkodliwe, bowiem dziś w Polsce powinniśmy raczej rozpocząć rzeczową debatę nt. UE i przyszłości wspólnoty. Tym bardziej, że nowy rząd Niemiec będzie – jak deklaruje – prowadził taką politykę, by Unia stała się bardziej scentralizowana, co niekoniecznie będzie w interesie takich krajów jak nasz.

Niestety Solidarna Polska woli cynicznie grać na emocjach wyborców i dzięki temu walczyć o poparcie, a nie prowadzić merytoryczną dyskusję nt. problemu.

Źródeł: Twitter

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie