Polityka i Społeczeństwo

Niech Kaczyński obejrzy to nagranie i wyciągnie wnioski. Tusk swobodnie rozmawia z wyborcą, nie potrzebuje ochrony i policji [WIDEO]

Do sieci trafiło nagranie, pokazujące rozmowę Donalda Tuska i mężczyzny, który przyznaje, że „nie popiera” PO. Co zwraca uwagę? Zero ochrony, zero policji. Kaczyński może Tuskowi pozazdrościć…

W sieci pojawiło się nagranie z wizyty Donalda Tuska w Gliwicach. Lider PO rozmawia z jednym z przechodniów. Młody mężczyzna twierdził, że jeżeli zaczyna dziać się źle, to społeczeństwo powinno samo zacząć działać, a nie wymagać tylko od rządu, by coś z tym zrobił.

Oczekuje pan istoty demokracji. Demokracja polega na tym, że ludzie powinni się nieustannie organizować – odpowiedział z uśmiechem Tusk. Mężczyzna podziękował liderowi PO za rozmowę i uścisnął dłoń. Przyznał otwarcie, że nie jest zwolennikiem jego partii, ale docenia rozmowę i chciałby, aby było więcej takich polityków.

Chciałby z każdym móc tak dyskutować bez emocji – odparł Tusk.

Co na tym nagraniu zwracało uwagę? Brak. Brak ochrony, brak kordonów policji. Jarosław Kaczyński może tej swobody Tuskowi pozazdrościć. Prezes PiS odcina się od ludzi, na spotkania z nim przychodzą zwolennicy PiS. Oczywiście obóz władzy ma już wymówkę – to konsekwentnie budowana narracja o „agresywnych zwolennikach opozycji”.

Stanisław Karczewski żalił się, że jest „w perfidny sposób atakowany na ulicy”, swoje trzy grosze dorzucił też Kaczyński.

Na tych spotkaniach zdarzały się rzeczy kompromitujące naszych przeciwników. Nasyłane przez nich bojówki atakowały ludzi przychodzących i wychodzących ze spotkań, opluwały ich, obrażały – relacjonował prezes w wywiadzie dla tygodnika „Sieci”.

O sprawę zapytano samego Tuska.

Jestem osobą z oczywistych względów najbardziej zainteresowaną, żeby polska polityka była bez przemocy – zapewnił lider PO. – Nie ma takiego spotkania w Polsce, gdzie ja się pojawiam, żeby działacze PiS kogoś nie nasłali. Stara metoda. Znam Kaczyńskiego od dziesiątek lat. Jeśli ma coś na sumieniu, a on ma dużo, to jego pierwszą metodą zawsze było oskarżyć swojego oponenta o to, co on robi – ocenił Tusk.

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie