Polityka i Społeczeństwo

Niebotyczne zarobki “słupa” prezesa TVP. Duda może mu tylko zazdrościć

Flickr.com/Kancelaria Prezydenta

Maciej Łopiński zastąpił Jacka Kurskiego na stanowisku szefa TVP. Tak naprawdę nie jest to realna zmiana w telewizji rządowej, a zagranie PR-owe, dyktowane koniecznością chwili. W lutym rząd PiS przeżywał kryzys poparcia, zagrożona była także kampania Andrzeja Dudy. Duda musiał jednak podpisać ustawę przyznającą 2 miliardy złotych TVP zamiast chorym na raka. Było to konieczne, bo telewizja rządowa jest najważniejszym ośrodkiem promocji kandydata PiS na prezydenta, co świetnie widać teraz, podczas trwającej kwarantanny. Okazuje się, że tymczasowy szef TVP wyznaczony na tą funkcję po przesunięciu Jacka Kurskiego do biura obok, może być jeszcze bardziej pozornym prezesem telewizji rządowej niż to wynika z samego kontekstu sytuacji.

W rzeczywistości Łopiński pełni jeszcze dwie, poważne, funkcje w spółkach skarbu państwa. Prywatnie przyjaciel Jacka Kurskiego, może być w rzeczywistości jedynie “słupem” na stanowisku prezesa rządowej telewizji. Pracuje bowiem także jako doradca zarządu państwowego giganta PKN Orlen i co ważniejsze, także przewodniczącym Rady Nadzorczej państwowej spółki PZU. Jako szef Rady Nadzorczej ubezpieczyciela i prezes TVP zarabia miesięcznie 35 tys. złotych brutto, czyli więcej od premiera, który zarabia miesięcznie kilkanaście tysięcy złotych.

Dziennikarze Faktu starali się także ustalić ile Łopiński zarabia w spółce PKN Orlen. Firma odmówiła udzielenia takich informacji, ale z dziennikarskiego śledztwa wynikło, że Łopiński przebywa na bezpłatnym urlopie. Sytuacja taka będzie trwała aż do momentu kiedy zostanie wybrany nowy prezes TVP, do czego dojdzie dopiero po wyborach prezydenckich. Normalnie za funkcję sprawowaną w Orlenie Łopiński otrzymywał wynagrodzenie na poziomie około 20 tysięcy złotych miesięcznie. Przesunięcie do TVP nie było więc dla niego żadną finansową różnicą, nie jest też realną zmianą w rządowej telewizji, która zachowała styl poprzedniego, skompromitowanego prezesa. Jacek Kurski nie odszedł zresztą z TVP, a jedynie zmienił fotel na stanowisko doradcy Łopińskiego.

źródło: fakt.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie