Polityka i Społeczeństwo

Niebezpieczna akcja antyszczepionkowców, tym razem chodzi o dzieci. “Kwarantanny uniknie cała klasa”

Antyszczepionkowcy rozpoczęli bardzo niebezpieczną krucjatę dotyczącą zdrowia dzieci. Namawiają do odmowy zrobienia dziecku testu na Covid-19.

– Rodzicu! Masz prawo odmówić testu u dziecka! Kwarantanny uniknie cała klasa – taki wpis pojawił się na profilu Justyny Sochy, związanej z kwestionującym szczepienia Ogólnopolskim Stowarzyszeniem Wiedzy o Szczepieniach „STOP NOP”.

Antyszczepionkowcy rozpoczęli niebezpieczną krucjatę dotyczącą zdrowia dzieci.

Od zniechęcania rodziców do szczepień przeszli do apelu o ich nietestowanie nawet w przypadku objawów pozwalających przypuszczać, że dziecko uległo zakażeniu. Ma to być sposób na uniknięcie wysłania np. całej klasy na kwarantannę.

– Wystarczy, że chore lub zakażone jest jedno dziecko w klasie, by reszta uczniów, która nie jest zaszczepiona albo nie ma statusu ozdrowieńca (status ważny jest przez pół roku od zachorowania na COVID-19), objęta była kwarantanną – tłumaczy obowiązujące przepisy Wiesława Kostuj, rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu w rozmowie z “Gazetą Wyborczą”.

“Wyborcza” przytacza komentarze zamieszczane w internecie od których aż bije głupotą i nieodpowiedzialnością. – Córka ma pewnie COVID-19, ale siedzę cicho. Powiedziałam w szkole nauczycielce, że to zatrucie pokarmowe. Zachęcam do tego innych – pisze internautka.

Lekarze zakaźnicy nie tylko wskazują na brak odpowiedzialności, ale również na błędne koło w jakim znajdą się uczniowie, którzy nie poddali się testowi.

– To także nielogiczne. Chore na COVID-19 dziecko, które unika testów na SARS-CoV-2, po zakończonej infekcji nie uzyskuje statusu ozdrowieńca. I w przeciwieństwie do dziecka, które miało zdiagnozowany COVID-19, podlega kolejnym ewentualnym szkolnym kwarantannom, które nakłada sanepid. Koło się zamyka – tłumaczy dr hab. n. med. Ewelina Gowin, specjalistka chorób zakaźnych i pediatra.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Bartosz Wiciński

Najstarsi górale nie pamiętają od kiedy zaprząta sobie głowę polityką. Kronikarze podają datę pokrywającą się z aferą Rywina, ale wciąż trwa o to spór. Od dziecka lubił zapach porannych gazet w domu i tak mu zostało do dzisiaj. Interesuje się geografią i nie smakują mu karpie.

Media Tygodnia
Ładowanie