Polityka i Społeczeństwo

Nie żyje były senator PO, Andrzej Owczarek. Polityk chorował na koronawirusa

Nie żyje Andrzej Owczarek, były senator Platformy Obywatelskiej. Polityk był leczony na koronawirusa w łódzkim szpitalu.

– Wielka strata. Wspaniały człowiek – Andrzej Owczarek . Bohater pierwszej Solidarności, senator RP, samorządowiec. Nie pokonała do komuna, pokonał go koronawirus – napisał Mateusz Walasek, radny Rady Miejskiej w Łodzi. Owczarek zmarł w piątek w wieku 70 lat. Były senator miał koronawirusa, od kilkunastu dni leczono go w szpitalu w Łodzi. O śmierci polityka poinfmorowała Kancelaria Senatu.

Andrzej Owczarek należał do Solidarności, w stanie wojennym był internowany. 13 grudnia 1981 r. trafił do zakładu karego w Sieradzu, a następnie do Łowicza. Przebywał tam do czerwca 1982 r. Po 1990 działał jako radny miejsc, w latach 1990-1998 pełnił funkcję burmistrza miasta i gminy Łask. W latach 2005-2015 Owczarek był senatorem z ramienia PO.

Jako senator pracował m.in. w Komisji Gospodarki Narodowej oraz Komisji Samorządu Terytorialnego i Administracji Państwowej. Był też zastępcą przewodniczącego Komisji Obrony Narodowej. Prywatnie był żonaty, miał pięcioro dzieci.

Źródło: Gazeta.pl, Kancelaria Senatu

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie