Polityka i Społeczeństwo Sport

Nie zgadniecie, czego patronem zostanie Lech Kaczyński. “Ktoś bardzo chce być lizusem”

Tak o działaniach PiS mówił Lech Kaczyński i mamy prawo go cytować
fot. Shutterstock/Martin Podzorny

PKN Orlen nie próżnuje. Państwowa spółka zorganizuje turniej siatkarski. Nie byłoby w tym nic dziwnego – Orlen od dawna wspiera polski sport – gdyby nie patron turnieju. To Lech Kaczyński.

PKN ORLEN Volley Cup im. Lecha Kaczyńskiego zostanie rozegrany w dniach 28-29 grudnia we Wrocławiu. W imprezie wezmą udział cztery zespoły: gospodarz, eWinner Gwardia Wrocław oraz Cuprum Lubin, BBTS Bielsko-Biała i Chrobry Głogów. W materiałach promujących zawody można przeczytać, że turniej ma upamiętnić „nieodżałowanego kibica polskiego sportu, przez lata wspierającego ducha zdrowej walki, w wydaniu biało-czerwonych”.

Jak nieoficjalnie dowiedziała się „Gazeta Wyborcza”, pomysłodawcą turnieju pod patronatem Lecha Kaczyńskiego mógł być Ryszard Czarnecki, który od kilku lat pełni funkcję wiceprezesa PZPS. Miał zarazić tym pomysłem Daniela Obajtka, prezesa Orlenu.

Ktoś bardzo chce być lizusem większym niż pozostali. Za wiele rzeczy mam osobiście szacunek do byłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego, ale historia z towarzyskim turniejem siatkarskim jego imienia jest niepotrzebna. Teraz na siłę z prezydenta Kaczyńskiego robi się kibica sportowego – komentuje w rozmowie z „Gazetą Wyborczą” poseł PO Michał Jaors. Jego zdaniem pomysłodawcy turnieju instrumentalnie traktują osobę zmarłego prezydenta, a ich celem jest przypodobanie się prezesowi PiS, Jarosławowi Kaczyńskiemu. – To przesada, która w przyszłości może wywołać odwrotny skutek i spowodować, że ludzie nie będą dobrze wspominać Lecha Kaczyńskiego – kwituje polityk.

Lechowi Kaczyńskiemu zdarzało się w czasie swojej kadencji pojawiać na trybunach podczas ważnych imprez sportowych, w których brali udział Polacy. To jego słynna wypowiedź po zremisowanym 1:1 meczu na EURO 2008 z Austrią sprawiła, że do Artura Boruca przylgnął przydomek „Borubar”.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie