Po godzinach

Nie uwierzycie, kto stanął murem za Ryszardem Czarneckim. Ten film podbija internet

No i stało się. Ryszard Czarnecki stracił stanowisko wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego. Wszystko to w związku z niewybredną wypowiedzą, jaką Czarnecki skierował pod adresem europosłanki PO Róży Thun. Dla przypomnienia Czarnecki użył następujących słow: „W trakcie II wojny światowej mieliśmy szmalcowników, a dzisiaj mamy Różę von Thun und Hohenstein”. 

Słowa europosła dobrej zmiany wywołały na europejskich salonach nie lada oburzenie. Czarnecki szedł jednak w zaparte twierdząc, że atak na niego to atak na wolność słowa i, że on sam stał się ofiarą zmasowanej kampanii oszczerstw, mającej na celu ośmieszyć jego i pośrednio Polskę za granicą.

Końcem końców Ryszard Czarnecki pożegnał się z posadą. Nie ma jednak tego złego, co by na dobre nie wyszło. W internecie ruszyła akcja solidaryzowania się z europosłem PiS, poprzez zmianę zdjęcia w tle na Twitterze z własnego na podobiznę Czarneckiego. Sieć zalała cała fala memów, część z nich pochlebnych, część z kolei szydzących z odwołanego polityka.

Absolutnym hitem okazał się jednak być film stworzony przez TVPi Korea, na którym gratulacje, wyrazy współczucia i wsparcie okazuje Czarneckiemu Kim Dzong Un, przywódca Korei Północnej.

https://www.facebook.com/tvpiKorea/videos/580438465634543/

Całość to oczywiście dobrze zmontowany żart. Trzeba przyznać, że produkcja stoi na wysokim poziomie, a i jest się z czego i kogo pośmiać. W końcu śmiech to zdrowie…

fot. flickr/EP

 

POLUB NAS NA FACEBOOKU

[wpdevart_like_box profile_id=”539688926228188″ connections=”show” width=”600″ height=”250″ header=”big” cover_photo=”show” locale=”pl_PL”]

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie