Polityka i Społeczeństwo

Nie uwierzycie, kogo Rydzyk obwinia za śmierć ministra Szyszki. Przy okazji uderza w PiS i “sodomitów”

Flickr.com/Archidiecezja Krakowska
Ojciec Tadeusz Rydzyk chyba lubi, by o nim mówiono. Teraz wygłosił na antenie Radia Maryja monolog, w którym atakował ekologizm, posłów lewicy, Unię Europejską i Gretę Thunberg. A i zaatakował też… PiS.
Atak na PiS

Duchowny się nie patyczkuje. Skrytykował bowiem nawet rząd PiS.

Ministra Szyszkę odstrzelili w tym rządzie, ta dobra zmiana, i zrobili (ministrem – red.) doktora ekonomii, który teraz jest szefem od klimatu. Jakieś tu dziwne rzeczy są – ocenił politykę kadrową Mateusza Morawieckiego.

Jakby tego było mało, zdaniem o. Rydzyka Szyszko zmarł przez działania „ekoterrorystów”.

Co robią ci ekoterroryści, to widać bardzo wyraźnie po Puszczy Białowieskiej – mówił. – Ona jest w dużej mierze zniszczona. (…) Ekoterroryści niszczyli tych ludzi, którzy są bezradni; tamci leśnicy. Niszczyli prof. Jana Szyszkę, najwybitniejszego polskiego specjalistę w tej dziedzinie. Myślę, że właśnie oni przyśpieszyli jego śmierć. On walczył o to niesamowicie. (…) – ocenił.

Oczywiście za tym wszystkim stoją zagraniczni wrogowie Polski. Chodzi o Niemcy i Francję, które dyktują Polsce, jak ma prowadzić politykę środowiskową.

 – Kiedyś nas zniewalał Związek Radziecki, a teraz inny związek jest – stwierdził.

Tym samym sugerował, że PiS nie prowadzi samodzielnej polityki.

„Sodomici”

Oberwało się też politykom z lewej strony sceny politycznej. Jak widać ojciec „niemal” po chrześcijańsku wali po obu policzkach.

To się nazywa w Piśmie Świętym “sodomici”. Zachowania z ludźmi wbrew naturze… I tutaj też wbrew naturze. Wbrew naturze to jest samozagłada – powiedział ojciec Rydzyk. – Teraz jest wojna kulturowa, wojna ideologiczna. Mamy teraz 100 lat od cudu nad Wisłą; Polska zatrzymała Armię Czerwoną, która szła na Europę. Czy my zatrzymamy to wszystko? To jest kontynuacja marksizmu. (…) Przecież zwierzęta Pan Bóg dał człowiekowi, człowiek panuje nad zwierzętami – dodawał.

Dalsze wynurzenia redemptorysty pokazały głębie jego myślenia. Dodał bowiem, że osoby o lewicowych poglądach walczą z zabijaniem zwierząt, a jednocześnie są zwolennikami aborcji.

Oberwał też minister Michał Kurtyka.

Na światowy szczyt klimatyczny zaprosił Gretę Thunberg: dziecko, które powinno się uczyć. To jeszcze dziecko, ma się uczyć, a nie manipulować innymi dziećmi, aby rozrabiały. Najpierw trzeba nauczyć te dzieci szacunku do przyrody – mówił Rydzyk.

Rydzyk na wojnie z PiS-em?

O ile uderzanie w UE i lewicę nie powinno nikogo dziwić, tak ciosy wymierzone w PiS, już tak. Dlaczego szef Radia Maryja to robi? Czy chce w ten sposób, w zamian za milczenie, otrzymać od rządu jakieś nowe profity? A może pragnie w końcu zrealizować swój stary plan budowy konkurencji politycznej dla partii Jarosława Kaczyńskiego? W każdym razie jego nowe słowa mogą napawać niepokojem.

Źródło: Onet

POLUB NAS NA FACEBOOKU

[wpdevart_like_box profile_id=”539688926228188″ connections=”show” width=”600″ height=”220″ header=”big” cover_photo=”show” locale=”pl_PL”]

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Jacek Walewski

Pasjonat polityki i historii, ale też publicysta oraz promotor nowoczesnych technologii. W 2016 r. współorganizował pierwsze w Polsce (i w tej części Europy) konsultacje społeczne dot.cyfrowych walut w Sejmie. Aktywnie działa w Polskim Stowarzyszeniu Bitcoin. W latach 2016 - 2017 pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Nowoczesnej w powiecie bielskim.

Media Tygodnia
Ładowanie