Inflacja Po godzinach

Nie uwierzycie, jaką ksywkę ma Mateusz Morawiecki. Cały parlament aż huczy!

W Sejmie zapanowała zgoda, ale tylko w jednej sprawie. Dotyczy ona “Polskiego ładu” Mateusza Morawieckiego i parlamentarnych pasków z wypłatami.

“Polski ład” zdążył już uderzyć po kieszeni nauczycieli, emerytów mundurowych, rodziców samotnie wychowujących dzieci, rodziny wielodzietne, instytucje charytatywne zasilane 1 proc. podatku, a nawet położył łapę na pensjach górników miedziowych. Rząd przeprasza, łata dziury i wypłaca wyrównania.

Jest jednak ktoś, kto stracił na reformie podatkowej, ale się nie odzywa i siedzi cicho. To parlamentarzystki i parlamentarzyści. Do tej pory tylko Teresa Wargocka, posłanka Prawa i Sprawiedliwości, powiedziała głośno, że na “Polskim ładzie” straci, ale zaciska zęby i stratę przyjmuje z godnością. Nie ma się co dziwić, że po 60-proc. podwyżkach z zeszłego roku, nikt nie podnosi krzyku i nie rzuca po sejmowym hotelu tym co pod rękę wpadnie.

Cała Wiejska nie wyjdzie przecież protestować, więc w Sejmie zawarto sojusz w którym uczestniczą wszystkie formacje polityczne. Podłożem – można powiedzieć zbiorowego buntu – są posłanki i posłowie, którzy stracili na firmowej przez Mateusza Morawieckiego reformie. Jak informuje podcast “Stan po Burzy”, emitowany na Onecie, szef rządu dorobił się nowej ksywy.

Premier Mateusz Morawiecki ma nowy pseudonim – “minus 1400”. Tak go ponadpartyjnie zwą posłowie, którzy po wejściu w życie Polskiego Ładu dostali przelewy mniejsze o 1400 zł – pisze Onet.pl

Już dawno polska polityka nie widziała tak zwartego i ponadpartyjnego sojuszu. Nawet święta Bożego Narodzenia nie są w stanie sprawić, że polityczne kłótnie idą w odstawkę i wszyscy dzielą się opłatkiem. Jak widać, jest jeszcze na świecie coś, co działa jednocząco.

Czytaj także:

 O tej licytacji WOŚP już jest głośno. Kościelni hierarchowie będą oburzeni

Kolejny kraj szykuje się do wojny. Grozi nam regionalny konflikt zbrojny?

Prof. Simon zmiażdżył Zjednoczoną Prawicę, w obozie rządzącym zawrzało. “Czekamy na przeprosiny”

Źródło: Onet.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Bartosz Wiciński

Najstarsi górale nie pamiętają od kiedy zaprząta sobie głowę polityką. Kronikarze podają datę pokrywającą się z aferą Rywina, ale wciąż trwa o to spór. Od dziecka lubił zapach porannych gazet w domu i tak mu zostało do dzisiaj. Interesuje się geografią i nie smakują mu karpie.

Media Tygodnia
Ładowanie