Po godzinach

Nie uwierzycie, do czego namawia Andrzej Duda w czasach pandemii! “Od dzisiaj znajdziecie mnie także na Tik Toku”

Ministerstwo Cyfryzacji zachęca uczniów, by w czasie, gdy zamknięte są szkoły, a system edukacji boryka się z e-lekcjami, grać w gry komputerowe. Polem zmagań ma być “Grarantanna Cup”.

Przygotujcie pady, klawiatury i smartfony, bo przed nami Grarantanna Cup! Ogłaszamy wielki, ogólnopolski turniej e-sportowy, jakiego jeszcze nie było! Gwarantujemy emocje, świetną zabawę i nagrody! Wchodzicie w to? – pyta uczniów Ministerstwo Cyfryzacji na swojej stronie internetowej. Minister Marek Zagórski dodaje coś o duchu fair-play i nagrodach – dla szkół i uczniów, którzy będą reprezentować swoje placówki.

To chyba nie jest kierunek, w którym powinny iść władze w czasie, gdy system edukacji ledwie radzi sobie z e-lekcjami, bo szkoły są do nich nieprzygotowane. Pomijając bzdurną nazwę turnieju, nad którą ktoś myślał prawdopodobnie całe cztery sekundy, to czy naprawdę ktoś uważa, że młodzież niewystarczająco dużo czasu spędza przed komputerami i smartfonami?

Widocznie nie. Dlatego przez najbliższy miesiąc szkolna młodzież ma rywalizować w turniejach w czterech grach: Brawl Stars, FIFA 20, League of Legends i Counter-Strike: Global Offensive – wszystkie uchodzą za jedne z najpopularniejszych na świecie. – Warunek jest jeden: najpierw nauka, później przyjemności. Myślimy i o tym, i o tym – czytamy na stronie ministerstwa, a sam Zagórski dodaje: Polacy są świetni w esporcie. Wielu twierdzi, a ja się z nimi zgadzam, że najlepsi. W trakcie Grarantanny Cup będziemy mogli to ponownie udowodnić.

Ciekawe czy uda się przeprowadzić internetowy turniej, bo ministerstwo już kilka dni wcześniej uruchomiło platformę Grarantanna z serwerem do gry w Minecraft – jedną z najpopularniejszych gier komputerowych. Serwer szwankował, przekładano terminy, nie było żadnych informacji o rozwiązaniu problemów. Młodzi gracze postanowili zastrajkować m.in poprzez budowanie napisów w grze, uderzających w PiS. Być może kolejna możliwość wykazania się kreatywnością czeka ich podczas Grarantanny Cup.

Jednak najgorsze jest to, że do zabawy zaczął zachęcać sam…Andrzej Duda informując jednocześnie, że tworzy konto na Tik Toku:

https://twitter.com/AndrzejDuda/status/1244598402077413376?s=20

Co oczywiście spotkało się z odpowiednią reakcją:

https://twitter.com/tvpiKorea/status/1244606041754677248

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie