Polityka i społeczeństwo

Nie uwierzycie, co świętuje Jarosław Gowin. Internet do rozpuku śmieje się z wicepremiera

Kiedy cały kraj skupiony był na meczu reprezentacji, minister Jarosław Gowin znalazł dodatkową, niebywałą okazję do świętowania, bo przecież każdy powód ku temu jest dobry. Wicepremier zaskoczył tym internautów, którzy nie pozostawili na nim suchej nitki. Otóż przed pięcioma laty Gowin rozstał się z Platformą Obywatelską.

Do wielu pozytywnych konsekwencji podjęcia trudnej decyzji o rozstaniu należy okazja do lepszego poznania samego siebie. Skorzystał z niej sam minister, tyle że drogę do wnętrza w bezlitosny sposób pomogli mu utorować internauci.

Jarosław Gowin długo pracował na odejście z Platformy Obywatelskiej. Krytyka własnej partii, głosowania niezgodne z dyscypliną, czy wreszcie start w wyborach na przewodniczącego PO były metodycznym działaniem ku stworzeniu nowego projektu politycznego Gowina, który skończył jako partia satelicka Prawa i Sprawiedliwości. Dla PO była to strata prawego skrzydła, politolodzy przewidywali, że partii będzie się trudniej prezentować jako otwartej na szerokie środowisko. Mimo tego, decyzja o opuszczeniu Platformy przez Gowina została przyjęta z ulgą przez byłych kolegów z partii, on sam zaś poszedł w stronę, gdzie nie musi już nic udawać.

Rozstania uwalniają… Jak się okazało, piąta rocznica rozłąki była również świętowana przez posłów PO.

https://twitter.com/SlawekNeumann/status/1038154086196162562

Zaiste, był to bardzo radosny piąteczek. Wszyscy wyszli dobrze na odejściu posła z Krakowa. W Platformie od tamtej pory jest o jednego kreta mniej, PiS zjadł swoją przystawkę, a rola takowej Gowinowi widocznie odpowiada. Cieszymy się, że minister Gowin nie musi już udawać i przy okazji rocznicy poznał siebie. Choć długo to trwało, było warto. Wreszcie Jarosław Gowin może być szczery sam ze sobą i jest szczęśliwy, gdy na współ z nowymi-starymi kolegami z PiS składa Polskę.

fot. flickr/KPRM

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.

Media Tygodnia

Ładowanie