Po godzinach

Nie udało się komunie, udało się PiS-owi. Kultowe radio sięgnęło dna

Przyznam szczerze, że wychowywałem się słuchając radiowej Trójki, podobnie jak wielu moich znajomych i krewnych. W czasach, gdy komercyjne stacje radiowe stawiały na popularne popowe kawałki emitowane z tej samej playlisty każdego dnia, to właśnie w Trójce realizowana była misja radia publicznego – z ambitną, niespotykaną nigdzie indziej muzyką, z autorskimi audycjami na ważne społeczne problemy. Tam co piątek słuchaliśmy Listy Przebojów, a w Nowy Rok Topu Wszechczasów. Mogliśmy nie znać twarzy, nazwisk, poglądów redaktorów – znaliśmy ich głosy. Oryginalne, nie do podrobienia, kultowe. Nadające charakter temu wyjątkowemu medium. Niestety pora o tym wspominać w czasie przeszłym, bo Trójki już nie ma. Jest tylko jedna z anten prorządowego radia, w którym nie ma znaczenia głos ani dziennikarski sznyt. Ważne jest czy odpowiednio realizuje polecenia upartyjnionego kierownictwa radia.

Właśnie okazało się, że po Arturze Andrusie, Robercie Kantereicie i Wojciechu Zimińskim, własnie swoje odejście z redakcji przy ul. Myśliwieckiej ogłosiła dwójka kolejnych dziennikarzy sportowych: Michał Gąsiorowski i Monika Sułkowska.

“Mam Trójkę wytatuowaną na sercu. To dla mnie bolesny moment (…) Dostałem propozycję, z której trudno mi zrezygnować. To marzenie mojego życia, a atmosfera w Trójce jest mocno napięta” – zdradził Gąsiorowski serwisowi PressSerwis.

Niewiele już pozostało w Trójce głosów, dla których warto włączać odbiornik, by ich posłuchać. Wojciech Mann, Piotr Kaczkowski, Piotr Baron. Pewnie i oni wkrótce odejdą, gdy dojna zmiana na całego zatruje ten kawałek radiowej anteny.

Ostatnio poseł Nowoczesnej, Krzysztof Mieszkowski zauważył, że tego co udało się władzy PiS, nie udało się dokonać nawet najbardziej zaciekłym komunistom.

Znalazłem ostatnio w sieci dwie takie grafiki, pokazujące jak bardzo dziś zmieniła się Trójka. Czasami obrazy mówią naprawdę wiele.

https://twitter.com/ezoteryczna301/status/927433027369820160

Zamiast wyważonej, rzetelnej i po prostu profesjonalnej redakcji kultowej stacji mamy dzisiaj nową Trójkę, zupełnie niepodobną, zupełnie obcą.

https://twitter.com/ALetkiewicz/status/927130424526204931

Społeczność “Ratujmy Trójkę” na Facebook’u zrzesza ponad 70 tys. osób. Prowadzona jest tam na bieżąco lista kogo już w Trójce nie usłyszymy. Trzeba przyznać, że ta lista, zawierająca obecnie 30 nazwisk jest przerażająca. Co gorsza, wciąż nie jest zamknięta.

#kogoniesłychać1. Artur Andrus2. Maja Borkowska3. Anna Burzyńska4. Bartek Chaciński5. Beniamin Filip6. Michał Gą…

Opublikowany przez Ratujmy Trójkę na 5 listopada 2017

Źródło: WP

fot. Shutterstock

POLUB NAS NA FACEBOOKU

[wpdevart_like_box profile_id=”539688926228188″ connections=”show” width=”600″ height=”200″ header=”big” cover_photo=”show” locale=”pl_PL”]

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie