Polityka i Społeczeństwo

Nie tylko Warmia i Mazury. Dwóm innym województwom także grozi lockdown

covid
Shutterstock

Od soboty obowiązuje blokada ekonomiczna Warmii i Mazur. Już niedługo w kolejnych województwach mogą wrócić obostrzenia.

Minister zdrowia ogłosił przedwczoraj blokadę ekonomiczną Warmii i Mazur. Statystyki z tego regionu Polski są najbardziej niepokojące i odstają od średniej krajowej. Od dzisieaj zamknięte będą hotele, kina, galerie handlowe, teatry, muzea, galerie, baseny. Uczniowie klas I-III wracają do nauki zdalnej.

Rzecznik resortu zdrowia poinformował wczoraj, że pogarasza się sytuacja epidemiczna w kolejnych regionach Polski. – W ślad za warmińsko-mazurskim usilnie podążają pomorskie, w którym notujemy blisko 36 zakażeń na 100 tys. dziennie i województwo lubuskie, gdzie przekroczyliśmy 30 zakażeń na 100 tys. – mówił Wojciech Andrusiewicz.

Rzecznik podkreślił, że  w woj. śląskim, dolnośląskim, małopolskim, podkarpackim i świętokrzyskim postępuje dobowy wzrost zakażeń, ale nadal liczba zakażeń nie jest jeszcze tak duża.

– Te dzienne wzrosty o 50 proc. pokazują, że w niedługim czasie te województwa mogą dołączyć do województw północnych, jeżeli nie będziemy przestrzegać zaleceń sanitarno-epidemiologicznych – przestrzegał. Dodał, że to świadczy o tym, że “trzecia fala na południu rośnie”.

Źródło TOK FM

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie