Po godzinach

Nie tylko “für Deutschland”. “Wiadomości” obsesyjnie pokazują ten obrazek z Donaldem Tuskiem

TVP
fot. screen - https://wiadomosci.TVP.pl/

Ile razy można pokazywać ten sam ułamek sekundy z wystąpienia Donalda Tuska? “Wiadomości” TVP udowodniły, że aż trzydzieści jeden razy. Chodzi o zaciśniętą pięść przewodniczącego Platformy Obywatelskiej.

“Wiadomości” robią swoje, “Wiadomości” się nie poddają. Codzienna dawka propagandy musi się zgadzać. Jeżeli jeszcze kiedyś było to szokujące, teraz budzi to po prostu uśmiech politowania.

Cykl życia tego programu “informacyjnego” musi się zgadzać: dobry PiS, zła opozycja, Polakom żyje się lepiej, fajny prezydent, straszni geje i jeszcze gorsza UE. I tak to się toczy dzień po dniu.

Jedną z największych “gwiazd” “Wiadomości” jest Donald Tusk. Przewodniczący Platformy Obywatelskiej od momentu powrotu do polskiej polityki jest bohaterem kolejnych materiałów. Sam Tusk już nawet żartuje z TVP, co można było usłyszeć podczas niedzielnej “Konferencja o przyszłości Europy”.

Jak się okazuje, słynne już “für Deutschland” to nie jedyny sposób “Wiadomości” na sugerowanie swoim widzom, że Tusk nie ma dobrych zamiarów, a jego interesem jest interes naszego zachodniego sąsiada. Więcej o “für Deutschland” pisaliśmy w tym miejscu.

Drugim ulubionym wycinkiem jest.. .zaciśnięta pięść przewodniczącego PO. Trwa to ułamek sekundy, ale co tam – jak pewnie myślą montażyści – efekt jest! Od 4 lipca do 28 listopada “Wiadomości” pokazały “pięść” aż 31 razy. W samym lipcu ujęcie pojawiło się w programie aż 17 razy.

Ciekawe, ile razy “Wiadomości” zaprezentowały m.in środkowy palec Joanny Lichockiej, drzemiącego Jarosława Kaczyńskiego albo – coś świeższego – co i za ile oferował chorym Łukasz Mejza?

Screen/ TVN24

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie