Polityka i Społeczeństwo

Nie trzeba było długo czekać, jest stanowcza reakcja USA na Lex TVN. “Wbrew zasadom i wartościom”

Fotophoto / Shutterstock

Środowe sejmowe wydarzenia nie umknęły uwadze Stanów Zjednoczonych. Przeforsowanie Lex TVN spotkało się z komentarzem samego sekretarza stanu USA.

USA reaguje na Lex TVN

Oświadczenie podpisane przez Antony’ego Blinkena pojawiło się w nocy z środy na czwartek na stronie Departamentu Stanu USA.

Stany Zjednoczone są głęboko zaniepokojone projektem ustawy uchwalonym dziś przez izbę niższą polskiego parlamentu, który jest wymierzony w najchętniej oglądaną niezależną stację informacyjną, która jest również jedną z największych inwestycji amerykańskich w tym kraju – czytamy w oświadczeniu. Blinken zauważa, że Polska przez dziesięciolecia pracowała nad rozwojem wolnych mediów, a forsowany przez PiS projekt niweczy tę pracę.

Wolne i niezależne media, sprawiają, że nasze demokracje są silniejsze, a Sojusz Północnoatlantycki mocniejszy oraz mają podstawowe znaczenie dla naszych dwustronnych relacji. Wielkie amerykańskie inwestycje handlowe związują nasz dobrobyt i wspierają nasze zbiorowe bezpieczeństwo – pisze sekretarz stanu USA. Polska jest ważnym sojusznikiem NATO, który rozumie, że Sojusz Północnoatlantycki opiera się na wzajemnych zobowiązaniach do dzielonych przez nas wartości. Te ustawy są wbrew tym zasadom i wartościom, które wyznają nowoczesne, demokratyczne państwa – zakończył swoje pismo Blinken.

Sekretarz Stanu USA zaapelował także do Andrzeja Dudy, by nie podpisywał przyjętej przez Sejm nowelizacji kodeksu postępowania administracyjnego. Na jej mocy po 30 latach od wydania decyzji administracyjnej nie będzie możliwe postępowanie w celu jej zakwestionowania.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie