Nie przesłyszeliście się! Tak norweski skoczek zwrócił się do polskich kibiców. „Dzień dobry, ku…a!”

Mistrzostwa świata to już przeszłość, czas na cykl Raw Air! Na rozgrywane w Norwegii zawody polskich kibiców zaprosił Daniel Andre Tande. I użył do tego… wulgarnego słowa.

Na mistrzostwach świata w Planicy reprezentacja Polski zdobyła dwa medale. Mistrzem na skoczni normalnej został Piotr Żyła, a brąz w konkursie na dużej skoczni wywalczył Dawid Kubacki.


Do pełni szczęścia zabrakło medalu w drużynie. Nasi skoczkowie uplasowali się poza podium, na czwartym miejscu. Teraz skoczków czeka powrót do konkursów Pucharu Świata. Najbliższe zawody wchodzą w skład cyklu Raw Air.

Raw Air można nazwać norweską odpowiedzią na Turniej Czterech Skoczni. To cykl zawodów, w skład których wchodzą konkursy na skoczniach w Oslo, Lillehammer i Vikersund. Zwycięzcą zostaje zawodnik, który zdobędzie największą liczbę punktów w czterech konkursach indywidualnych, dwóch drużynowych i kwalifikacjach (tzw. prologach).

Nie chcę mówić, że Raw Air staje się bardziej prestiżowy od Turnieju Czterech Skoczni, ale dla mnie jest to większe wyzwanie – mówił w 2018 roku dwukrotny triumfator cyklu Kamil Stoch.

Tegoroczne Raw Air jest wystartowało w piątkowe popołudnie. Kwalifikacje do pierwszego konkursu wygrał Dawid Kubacki, szósty był Kamil Stoch, awansowali też Aleksander Zniszczoł, Paweł Wąsek, Piotr Żyła i Jakub Wolny.

Norwescy organizatorzy zapraszają do oglądania zawodów polskich kibiców. W social mediach cyklu pojawił się filmik, na którym Daniel Andre Tande zachęca Polaków do kibicowania. Norweski skoczek robi to w niespodziewanym stylu.

Dzień dobry, dziękuję, k…a! – mówi po polsku Tande. – Ale to ostatnie słowo nie jest miłe – dodaje z uśmiechem norweski skoczek, już po angielsku. Następnie słychać „Mazurka Dąbrowskiego”, a Tande odpowiada na pytanie o najlepszych fanów skoków narciarskich.

Nie mam żadnych wątpliwości, to kibice z Polski. Polscy fani podróżują po całym świecie, wspierając skoczków z przeróżnych krajów. Nie jest ważne, z jakiej jesteś narodowości, oni cię po prostu wspierają. Oczywiście, skoczków z Polski wspierają najmocniej, ale to normalne. Polscy kibice cieszą się z dalekich skoków. Spotykamy ich wszędzie i to jest naprawdę świetna sprawa – mówi norweski skoczek. Wideo zachwyciło polskich fanów, co widać w komentarzach. „Pozdrowienia z Polski”, „Świetny polski”, „Powinien nauczyć się polskiego!”, „Najsłodszy” – czytamy we wpisach pod postem.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez RAW AIR Tournament (@rawairtournament)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *