Polityka i Społeczeństwo

Nie mogło być innej reakcji na te słowa Kurskiego o Pawle Adamowiczu. Aleksandra Dulkiewicz nie przebiera w słowach

Flickr.com/EC

– Szkoda, że zabójca Pawła Adamowicza nie oglądał TVP Info, bo być może Paweł Adamowicz nadal by żył – powiedział ponoć Jacek Kurski podczas rozprawy w sądzie. Reakcja prezydent Gdańska była ostra: – Odrażający z ciebie typ prezesie.

Jacek Kurski vs. Aleksandra Dulkiewicz

Aleksandra Dulkiewicz zareagowała na wypowiedź Kurskiego za pomocą Twittera. Z kolei słowa, jakie miał wypowiedzieć szef TVP, przytoczył znany adwokat Michał Wawrykiewicz, pełnomocnik prof. Wojciecha Sadurskiego.

Prezydent Gdańska dodała, że Kurskiego cechuje “brak sumienia i jakichkolwiek ludzkich” odruchów.

 

O co jednak dokładnie chodzi? Przede wszystkim Telewizja Polska od dwóch lat pozywa wszystkich, którzy starają się powiązać morderstwo Pawła Adamowicza z jej działaniami i reportażami dot. prezydenta Gdańska. Prawnicy telewizji pozywają poszczególne osoby w procesach cywilnych, ale także karnych z art. 212 k.k. o zniesławienie.

W ten sposób przed sąd został wezwany konstytucjonalista prof. Wojciech Sadurski. Jego grzechem był poniższy tweet:

 

W marcu 2019 r. Sąd Rejonowy w Warszawie umorzył jednak postępowania karne przeciwko prawnikowi. Uznano, że jego post był jedynie komentarzem. Tyle że TVP jednak odwołała się do sądu okręgowego. Ten odwołanie uwzględnił i przekazał sprawę sądowi rejonowemu do ponownego rozpoznania. Sadurski został jeszcze pozwany cywilnie przez TVP. Proces jest nadal w roku.

Czy TVP Info prowadziło nagonkę na Adamowicza?

Sprawa morderstwa Pawła Adamowicza wstrząsnęła całą Polska ponad 2 lata temu. Polityk został zaatakowany nożem przez mężczyznę, który wcześniej przebywał w więzieniu. Tragizmu całej sprawie dodawał fakt, że wszystko wydarzyło się w czasie finału WOŚP w Gdańsku.

Potem w mediach pojawił się wątek dot. tego, czy na psychikę sprawcy nie wpływały reportaże TVP Info, która to telewizja wypowiadała się w tym okresie dość krytycznie o opozycji, a nawet samym Adamowiczu.

Sprawa nie jest do dziś jasna. Oczywiście nie powinno to jednak odbierać prawa do głosu i komentarza osobom, które twierdzą, że TVP Info w kwestii krytyki samorządowca przekroczyło pewną granicę.

Źródło: Twitter, wyborcza.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie