Polityka i Społeczeństwo

“Nie groził, ostrzegał”. Korwin w swoim stylu staje w obronie Brauna, dziennikarka miała tylko jedno wyjście

screen/ YouTube/ TVP

Janusz Korwin-Mikke był gościem “Debaty Dnia” na kanale Polsat News. Lider partii KORWiN i jeden z frontmenów Konfederacji znów zszokował widzów. Tym razem poszło o to, jak skomentował zachowanie Grzegorza Brauna w Sejmie.

Korwin-Mikke broni Brauna

Przypomnijmy, że na czwartkowym posiedzeniu Sejmu poseł Grzegorz Braun krzyknął do ministra zdrowia Adama Niedzielskiego słowa “Będziesz pan wisiał!”.

Co znamienne, jego słowa potępiła nawet sama opozycja. Włodzimierz Kosiniak-Kamysz powiedział: – Panie pośle Braun, nie wolno nigdy wobec nikogo tak mówić!”.

Z kolei Niedzielski podsumował sytuację bardzo krótko: – To jest skandal, po prostu skandal!

O skomentowanie słów Brauna poproszono Janusza Korwin-Mikkego. Ten na antenie Polsat News w programie “Debata dnia” bronił kolegi.

– Kolega Braun nikomu niczym nie groził, on ostrzegał. Są w tej chwili ludzie, którzy robią już zamachy na “szczepiarzy”, którzy pod przymusem chcą ludzi szczepić i w związku z tym kolega Braun przewiduje, że jeśli pan Niedzielski zrobi jeszcze ze dwa lockdowny, to ludzie mogą nie wytrzymać i go powiesić, ale na to jest mała szansa – powiedział. – Jeżeli ja mówię sierotce Marysi, żeby sama nie szła do lasu, bo zostanie zgwałcona, to ja jej grożę? Nie – ja ją ostrzegam – dodał.

Prowadząca rozmowę Agnieszka Gozdyra straciła cierpliwość.

To jest mowa nienawiści! Nie dopuszczę do mówienia o powieszeniu ministra w tym programie – zainterweniowała dziennikarka. – Ja kończę tę rozmowę i powiem dlaczego. Nie ma cienia refleksji… – zadecydowała.

Wałęsie wolno, Braunowi nie?

Inny polityk Konfederacji, Bronisław Foltyn, lider formacji z Bielska-Białej (nie jest obecnie posłem), próbował spojrzeć na sprawę jeszcze inaczej.

Zapamiętajcie: gdy Wałęsa wiesza Cenckiewicza, to wszystko jest OK. Natomiast Braun już nie jest OK i zdecydowanie przekracza wszelkie granice wolności słowa

– napisał na Facebooku.

Warto jednak dodać, że tego typu słowa zawsze są skandaliczne. I to niezależnie od tego, czy wypowiada je poseł Konfederacji, czy były prezydent.

Źródło: Polsat News, Facebook

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie