Polityka i Społeczeństwo

Nie doceniliście siły Zbigniewa Ziobry. Morawiecki znowu został ograny przez ministra sprawiedliwości

Premier liczył, że uchwała nakazująca zapłacenie kary za kopalnię w Turowie przejdzie niezauważona, ale Ziobro nie dał się nabrać.

To otoczenie Morawieckiego kolportowało plotkę o możliwym wyrzuceniu Ziobro z koalicji?

Te fejki miały przykryć chaos wokół Polskiego Ładu, obciążający Morawieckiego. Relacje Zbyszka z Kaczyńskim są dobre, często się spotykają, nie ma konfliktu ani szorstkiej przyjaźni – słychać w otoczeniu Zbigniewa Ziobro. – My jesteśmy gotowi na wcześniejsze wybory. Rozwinęliśmy struktury, mamy kilku wicewojewodów, siedmiu wicemarszałków województw, dwóch ministrów konstytucyjnych i ośmiu wiceministrów – dodaje jego współpracownik.

Morawiecki traci wpływy w rządzie, kwitnie współpraca Ziobro z Sasinem

Uchwałę rządu, nakazującą wicepremierowi Sasinowi zapłacenie unijnej kary za Turów, współpracownicy Morawieckiego wysłali w trybie obiegowym tak późno, że ministerstwa miały siedem minut na zgłoszenie ewentualnego sprzeciwu. W Kancelarii Premiera pewnie liczyli, że nikt tego nie zauważy, bo ludzie o tej porze idą już do domu, i uchwała jakoś przejdzie. Jednak Ziobro z Sasinem zaalarmowali centralę PiS i nie dość, że zablokowali tę uchwałę, to jeszcze tego samego dnia o godzinie 23 Kancelaria Premiera musiała przyjąć uchwałę o przeciwnej treści: nie płacimy za Turów – słychać w kręgach rządowych. Chwilę później Sasin dostał od Kaczyńskiego Komitet Ekonomiczny Rady Ministrów, którym dotąd kierował Morawiecki.

Ziobro tryumfuje, Morawiecki wychodzi na głupka

Im dłużej do naszego kraju nie płynie ani jedno euro z unijnego Funduszu Odbudowy, tym słabszy jest premier Morawiecki, a tym lepszy humor ma Minister Sprawiedliwości i Prokurator Generalny. Odebranie Morawieckiemu KERM, po interwencji Ziobry i na rzecz Sasina, powinno być dla szefa rządu gigantycznym upokorzeniem i człowiek honoru podałby się do dymisji. Widać bowiem jak na dłoni, do kogo prezes PiS ma bardzo duże zaufanie, a kto staje się figurą formatu kieszonkowego.

Źródło: “Newsweek”

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie