Polityka i Społeczeństwo

Nie do wiary, szefowa sztabu Dudy uderza w Ziobro i Kamińskiego. “Bezprawie i Niesprawiedliwość”

Trudno się oprzeć wrażeniu, że wymiar sprawiedliwości pomógł dziś politykom i instytucjom próbującym za wszelką cenę odwrócić uwagę od swojej roli i zaniechań w Aferze Getback (…) Spektakularny film propagandowy CBA dotyczący aresztowania Piotra Osieckiego oparty jest na manipulacjach. – W tej sposób szefowa kampanii Andrzeja Dudy odniosła się do metod i standardów prokuratury i CBA. Jako adwokat jednego z oskarżonych w Aferze Getback piętnowała również medialne działania rządu.

Klient mec. Jolanty Turynowicz-Kieryłło został oskarżony w 2018 roku o spowodowanie szkód majątkowych wielkich rozmiarów.

Straty firmy, którą zarządzał wyniosły 150 milionów złotych. Na proces oczekiwał w areszcie. Właśnie wtedy obecna szefowa kampanii skrytykowała instytucje zarządzane m.in. przez Zbigniewa Ziobrę. Swoje oświadczenie zatytułowała “Bezprawie i Niesprawiedliwość”.

Temida w sprawie transakcji, która jest tak fałszywie przedstawiana przez CBA, miała nie tylko zasłonięte oczy, ale i uszy – aresztując przedsiębiorców… – oświadczyła Turynowicz-Kieryłło. Obecna szefowa kampanii prezydenckiej Dudy wyraźnie krytykowała działanie służby stworzonej przez PiS. Jej argumenty przypominają nawet argumenty opozycji, która także krytykowała instrumentalne wykorzystanie służb dla celów medialnych.

Jednak okazuje się, że ten oraz inne niekorzystne fakty z przeszłości szefowej sztabu nie przeszkodziły jej zostać najważniejszą osobą w kampanii prezydenckiej Andrzeja Dudy. Jaką więc moc ma panie Turynowicz-Kieryłło, że Andrezj Duda postanowił postawić na nią?

źródło: onet.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie