Nie do wiary, co o cenach paliw wygaduje Ogórek. „Takie życzenia ma opozycja dla Polaków” [Wideo]

Magdalena Ogórek postanowiła w swoim programie bronić Daniela Obajtka, na którego gromy spadły, gdy okazało się, że ceny paliw na Orlenie nie wzrosły po 1 stycznia br. Sugeruje to, że wcześniej były zawyżone. Co jednak powiedziała słynna dziennikarka?

Ogórek broni Obajtka

Orlen, jak twierdzą politycy opozycji, miał rzekomo zawyżyć ceny paliw pod koniec ubiegłego roku. Sugeruje to to, że po 1 stycznia, kiedy VAT wrósł o 15 proc., ceny benzyny ani drgnęły. Obajtka broni teraz przed opozycją nie tylko PiS, ale też Magdalena Ogórek.


Ostatnio przywitała się z widzami „Planu dnia” w TVP Info, mówiąc o cenach paliwa.

Witam państwa najserdeczniej, jak umiem. Kłaniam się, Magdalena Ogórek. Nie wiem, jak państwo czują się z tym o poranku i pewnie w ciągu najbliższych dni też, że opozycja żąda, abyście państwo tankowali gdzieś mniej więcej za 10 zł za litr. Takie życzenia ma opozycja dla Polaków – powiedziała widzom.

Jej gościem był zaś tego dnia minister Łukasz Schreiber. Rozmowa znów dotyczyła Obajtka i kwestii tego, dlaczego prezesa Orlenu tak mocno atakuje m.in. TVN.

– Może chodzi o pieniądze? Może tam z tyłu stoi jakiś francuski Total albo hiszpański Repsol i TVN właśnie spełnia taką robotę… – zastanawiała się na głos Ogórek.

Polityk PiS odparł, że „od poważnych mediów i poważnych dziennikarzy oczekiwałby nieuczestniczenia w nagonce, tylko poważnej dyskusji”.

A to jest cenne, co pan powiedział, bo powoli dziennikarstwo polskie w wielu obszarach zaczęło się zamieniać się w nagonkę i szczucie, które z dziennikarstwem nie ma już nic wspólnego – odpowiedziała mu Ogórek.

Kpiła też ze środowiska dziennikarskiego.

– Oni się nagradzają nawzajem za to dziennikarstwo. Im większa nagonka, im większe szczucie, im większa mowa nienawiści, tym większa nagroda – stwierdziła.

Problem w tym, że oglądając TVP można odnieść wrażenie, że stacja publiczna dawno już odeszła od pewnych standardów, które powinny dot. dziennikarzy. Często atakuje opozycję niemal na równi z politykami PiS.

Źródło: TVP, wp.pl

Jedna odpowiedź na Nie do wiary, co o cenach paliw wygaduje Ogórek. „Takie życzenia ma opozycja dla Polaków” [Wideo]

  1. Łukasz pisze:

    Po co pisać o takich obłąkanych ludziach, no cóż to że kogoś nie zamknęli w psychiatryku nie oznacza że ma z garem wszystko w porządku. Dziś nie ma prawa w Polsce ani sprawiedliwości złodzieje i oszuści stają się milionerami a uczciwie pracujący ludzie nie mają na nic:-( co z tymi co zarobili na respiratorach i wyborach kopertowych co z tymi co nagle kupują obligacje i z tymi co zarobią na wypożyczalni sprzętu medycznego w Warszawie tak tak śmialiście się z Leppera że wariat że nie ma więzień CIA w Polsce i co okazało się że były też nikt nie jest winny nikt odpowiedzialności nie poniesie 🙁

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *