Polityka i Społeczeństwo

Nie dajcie sobie wmówić… czyli zakłamany świat PiSu

Po fatalnej wpadce pracowników Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i opublikowaniu skandalicznego wpisu na Twitterze, o tym, by Polacy nie dali sobie wmówić, że niechęć do uchodźców to coś złego, wyrażenie “nie dajcie sobie wmówić” zaczęło żyć własnym życiem.

Okazuje się, że jest świetnym narzędziem do demaskowania prymitywnej propagandy rządowej, dotyczącej wspaniałego rozwoju naszego kraju, czy pełni demokracji i praworządności. W ramach walki z dezinformacją, jaką sączą nam na co dzień partyjne media pora kilka spraw ustalić:

  • nie dajcie sobie wmówić, że ustalenia, wydawane przez Trybunał Konstytucyjny w składzie zawierającym choćby jednego nielegalnie powołanego sędziego dublera są wyrokami w rozumieniu polskiej konstytucji. Każdy taki wyrok jest z gruntu nielegalny i nie może zostać opublikowany. W świetle ustawy zasadniczej i tak nie będzie obowiązywał ani wiązał sądów w czasie orzekania
  • nie dajcie sobie wmówić, że komisja ds. Amber Gold i przesłuchanie dzisiaj prezesa gdańskiego lotniska, ma cokolwiek wspólnego z chęcią wyjaśnienia afery, w której sprytny i bezczelny oszust oszukał tysiące Polaków na miliony złotych. Całe to show, z Małgorzatą Wassermann i Markiem Suskim na czele, to nic innego jak publiczny lincz na Donaldzie Tusku, którego obecna władza wini za całe zło tego świata
  • nie dajcie sobie wmówić, że uszczelnianie systemu podatkowego przyniesie dodatkowe 20 mld złotych. Rzeczywistość jest bardzo brutalna. Już dziś wiadomo, że w 2018 roku zabraknie około 10 mld złotych w budżecie i raczej trudno oczekiwać, by tę dziurę zatkano poprzez cięcia w wydatkach socjalnych typu 500+. Druga część kadencji lada moment się zacznie, więc de facto wchodzimy już w okres kampanii wyborczej i na flagowe, choć dewastujące budżet programy pieniądze muszą się znaleźć. Nie dajcie sobie wmówić, że znajdą je gdzieś indziej niż w Waszych kieszeniach. Już dziś wiadomo, że wprowadzone zostaną podatki od telewizora i od prądu, zwane “abonamentem”. VAT natomiast nie zostanie obniżony jeszcze przez długie lata.
  • nie dajcie sobie wmówić, że istnieje coś takiego jak WIG PIS – czyli indeks państwowych spółek, którymi zarządzają nadani z partyjnego klucza działacze rządzącej partii. Postępujące upaństwowienie spółek wraz z przepisami dającymi im monopol w kolejnych gałęziach owszem polepsza istotnie ich wyniki gospodarcze, jednak w skali całej gospodarki działa fatalnie. Uniemożliwia swobodną konkurencję w grze rynkowej, co zawsze odbija się na kliencie i cenach usług. Gdy już okaże się, że budżet się nie dopina, właśnie poprzez wykorzystywanie monopolistycznej pozycji na rynku takich firm jak PZU, Orlen, Lotos czy PKO BP ceny usług pójdą w górę, a ucierpią Ci najbiedniejsi.
  • nie dajcie sobie także wmówić, że PiS przejmując wszechwładzę dba o Wasze bezpieczeństwo. Trójpodział władz wymyślono właśnie dlatego, że wszystkie światowe doświadczenia z władzą absolutną zawsze kończyły się dramatem zwykłych ludzi. PiS przypisuje sobie mandat suwerena do zmiany ustroju, choć tak naprawdę ledwie zdobył większość zwykłą. Tylko nasza ignorancja faktu przejmowania wszystkich instytucji państwa przez biernych, miernych ale wiernych działaczy partii Kaczyńskiego sprawia, że idzie im to tak łatwo. Nie dajcie sobie wmówić, że nic od Was nie zależy.

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Michał Kuczyński

Michał Kuczyński - Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego. Z zamiłowania bloger i autor tekstów o charakterze publicystycznym. Interesuje się polityką i ekonomią. Prywatnie miłośnik piłki nożnej, muzyki rockowej i dobrego kina. Niegdyś zapalony wiolonczelista.
Zapraszam na mojego Twittera - @KuczynskiM

Media Tygodnia
Ładowanie