Polityka i Społeczeństwo

NIe było słowa o Tusku? Kulisy kongresu PiS

Kongres
Flickr.com/PiS

Jarosław Kaczyński zapowiedział ponoć przedstawienie uchwały sanacyjnej dot. PiS. Do tego ma dojść nowy statut ugrupowania i oparcie struktur terenowych na okręgach senackich. Zdradził to wiceszef MSWiA, poseł PiS Błażej Pobożny. To jednak nie wszystko.

Kaczyński nie mówi nic o Tusku, ale liczy na odrodzenie PiS

Co ciekawe, lider PiS milczał o Tusku.

Jarosław Kaczyński podczas wystąpienia na kongresie PiS nie mówił o Donaldzie Tusku – powiedział dziennikarzom Onetu poseł PiS Marek Suski.

Prezes zapowiada: uchwałę sanacyjną dot. partii, uchwałę wymierzoną w kampanię dezinformacyjną nt. Polskiego Ładu, nowy statut partii i oparcie struktur terenowych na okręgach senackich To duże zmiany, które mają pomóc w kolejnych zwycięstwach” – napisał z kolei na Twitterze wiceszef MSWiA Błażej Poboży.

https://twitter.com/pobozy/status/1411267347034353668?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1411267347034353668%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fpulsembed.eu%2Fp2em%2F0KRFPJn1g%2F

 

Dowiedzieliśmy się też, że Kaczyński raczej nie będzie miał rywala, jeśli chodzi o głosowanie dot. stanowiska przewodniczącego PiS. Powiedział to poseł i zastępca rzecznika partii Radosław Fogiel. Zapytany zaś, czy zastępcą Kaczyńskiego będzie teraz premier Mateusz Morawiecki, nie ujawnił szczegółów. – O tym zdecyduje jutro Rada Polityczna, której członków wybierzemy dzisiaj. (…) Nie sądzę, żeby ktokolwiek miał się żegnać ze swoimi stanowiskami – powiedział.

PiS nie lubi jawności?

Fogiel tłumaczył też, dlaczego PiS nie wpuszcza dziennikarzy na swoje wydarzenie.

– Przede wszystkim jest to kongres dla delegatów i staramy się maksymalnie ograniczać liczbę osób, które wchodzą. Jest to wydarzenie wewnątrzpartyjne, statutowe. Dlatego jest otwarte dla delegatów wybranych w okręgach. Oni mają pierwszeństwo. To są sprawy, o których chcemy rozmawiać w gronie partii – powiedział wicerzecznik PiS.

Polski Ład dla wsi

Szef Centrum Analiz Strategicznych, Norbert Maliszewski, poinformował także, że prezes Kaczyński zapowiedział “Polski Ład dla wsi”. “Będzie to zupełnie nowa oferta, jeszcze szersza niż to co zapowiedziane w maju” – czytamy w jego tweecie.

Ponoć w ramach partii trwa też walka na linii Szydło-Morawiecki. Obecny premier chciałby został jednym z wiceszefów PiS.

Źródło: Twitter, Onet

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie