Polityka i Społeczeństwo

Nie będzie tolerancji dla nienawiści i dyskryminacji w Polsce! Zdecydowane stanowisko PE

Wydarzenia w Białymstoku to dopiero początek. Sieć obiegła zmasakrowana twarz młodego człowieka
Fot. Shutterstock

Wybory parlamentarne 2015 roku odbywały się w atmosferze paniki imigracyjnej. Dziś wiemy, że natłok informacji nastawiających źle do uchodźców był w dużej części sterowany przez Rosję, która grała na osłabienie Unii Europejskiej wobec jej wsparcia dla Ukrainy. Przeciwnicy imigracji straszyli, że w Europie będą się mnożyć “strefy szariatu”, islamskiego prawa religijnego. Inwazji islamskiej nie było, strefy szariatu nie powstają na zachodzie, zaczęły za to powstawać… katolickie strefy “szariatu” w Polsce. Parlament UE właśnie potępił fundamentalistyczne zapędy niektórych polskich samorządów uchwalając Rezolucje przeciwko nienawiści i dyskryminacji.

Równość wobec prawa? Zależy gdzie.

Południowo wschodnie województwa – świętokrzyskie, lubelskie i podkarpackie – to bastion PiS. Ten teren jest poddany szczególnie propagandzie TVP i innych prorządowych mediów. Kiedy trwała rasistowska, antyimigrancka kampania, ściana wschodnia stała się nie do życia dla obcokrajowców. Szczególnie dużo incydentów o podłożu rasistowskim miało miejsce w Białymstoku. Ostatnie kampanie PiS oparte były na innym koźle ofiarnym – lesbijkach, gejach, osobach bi i transseksualnych. Dlatego też w tych rejonach temat stał się bardzo ważny.

Aby przypodobać się władzy centralnej i dołączyć do kampanii nienawiści do mniejszości seksualnych szereg województw ogłosiło “Strefy Wolne od LGBT”. Jest to czysta dyskryminacja, Polacy geje, Polki lesbijki, osoby trans i biseksualne mają takie samo prawo do życia, pracy i prowadzenia biznesu na Podkarpaciu jak i w Gdańsku. Jednak niektóre władze lokalne postanowiły ich obrazić i dać jasno do zrozumienia, że gdyby to od nich zależało nie mieliby wstępu na ich teren.

Katolicki szariat

Czy Policja chroni Polaków LGBT przed katolikami na tym terenie? Tak, tak było m.in. w Lublinie gdzie agresywni chuligani Motoru Lublin próbowali zakłócić Marsz Równości. Policja broniła też Marszu w Białymstoku, gdzie nawet księża poparli bandytów. Doszło do kilku pobić, 14-latkowi połamano kości, a duchowni podziękowali wiernym za walkę. Czy samorząd województwa powinien odpowiadać za nawoływanie do nienawiści, które skutkowało tymi zamieszkami? W normalnym państwie tak, ale nie w takim, w którym tworzone są strefy katolickiego szariatu.

Dlatego Parlament Europejski w listopadzie przeprowadził debatę na temat praw człowieka w Polsce. Politycy PiS tradycyjnie twierdzili, że problemu nie ma, nie podjęli żadnych działań w celu zlikwidowania stref nurr fur heteroseksualistów w Polsce. Dzisiaj natomiast Parlament przyjmie rezolucje potępiającą istnienie stref “katolickiego szariatu” w Polsce.

źródło: tvp.info

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie