Polityka i Społeczeństwo

Nie będzie powtórki z przeszłości. Platforma poważnie szykuje się do rozliczenia PiS

Platforma wyciąga wnioski z przeszłości. Partia Donalda Tuska już przygotowuje ramy prawne rozliczeń funkcjonariuszy PiS za łamanie prawa i nadużycia.

Jak przywrócić praworządność w Polsce po rządach PiS?

Na pewno nie będzie powrotu do czasów sprzed dojścia Prawa i Sprawiedliwości do władzy jesienią 2015 r. Politycy Platformy Obywatelskiej z rozmów z ludźmi wiedzą, że niepewność co do rozliczenia polityków PiS po przejęciu władzy jest jednym z głównych czynników zniechęcających do głosowania na ich formację.

Platforma Obywatelska wie też, że w tym obszarze nie będzie można po prostu uchwalić nowych ustaw w miejsce dotychczasowych, ponieważ do likwidacji Trybunału Konstytucyjnego Julii Przyłębskiej potrzebna byłaby zmiana konstytucji, a nie ma szans na uzbieranie w nowym Sejmie aż 307 głosów “za”.

Przywracanie praworządności będzie działaniem na dziewiczej ziemi

Nikt wcześniej nie zdewastował bowiem systemu prawnego własnego kraju, a PiS to zrobiło. Oznacza to, że dzisiejsza opozycja nie będzie mogła po przejęciu władzy skorzystać z gotowych rozwiązań choćby z innych państw regionu czy kontynentu. Możliwe będzie po prostu przygotowanie ustaw zmieniających system prawny wedle najlepszych europejskich wzorców. Platforma Obywatelska chce w tym zakresie szeroko współpracować z organizacjami pozarządowymi.

49 milionów odsłon treści związanych z kongresem “Odporna Polska”

To potężna siła oddziaływania i narzędzie dotarcia do potencjalnych wyborców. Programowa ofensywa ma trwać przez cały 2022 r., aby w sam raz na wiosnę przyszłego roku przygotować program na wybory parlamentarne. Za prace programowe największej partii opozycyjnej odpowiada poseł Bartłomiej Sienkiewicz – analityk i były szef MSW.

Czytaj również:

Źródło: “Gazeta Wyborcza”

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie