Polityka i Społeczeństwo

Niczym Ryszard Petru mianował się właśnie liderem opozycji. “Będę w drugiej turze i będę w niej walczył o zwycięstwo”

Shutterstock
Kandydatura Szymona Hołowni pokazuje, jak wiele jest do ugrania po opozycyjnej stronie sceny politycznej podczas nadchodzących wyborów prezydenckich. Stawka jest bardzo duża, bo przeciwnicy PiS nie mają wyraźnego lidera.

Na tą chwilę chadecy i centryści mają aż trzech kandydatów – Małgorzatę Kidawę Błońską, Szymona Hołownię i Władysława Kosiniaka-Kamysza. Ten ostatni właśnie oświadczył, że nie wycofa się ze zmagań o najwyższy urząd w państwie i że to on zmierzy się z Andrzejem Dudą w drugiej turze wyborów.

Czy lider ludowców ma realne szanse na wyprzedzenie Szymona Hołowni i Małgorzaty Kidawy Błońskiej?

Sondaże dają mu jak na razie dopiero trzecie miejsce wśród opozycyjnych kandydatów. Najtrudniej będzie mu przeskoczyć wynik kandydatki Koalicji Obywatelskiej, która ma nawet trzykrotnie większe poparcie.

– Jeśli cofnąć się do 2015 roku, wszyscy (…) byliśmy w stanie założyć się o wielkie pieniądze, że Andrzej Duda nie wygra – mówił na spotkaniu ze zwolennikami lider PSL. Będę w drugiej turze i będę w niej walczył o zwycięstwo obiecywał cytowany przez portal polsatnews.pl polityk.

Swój kurs zmienił wielki adwersarz opozycji – prezydent Duda. Jeszcze przed weekendem grał umiarkowanego kandydata, razem z Jarosławem Gowinem zgłosili zastrzeżenia do projektu ustawy represjonującej sędziów. Dzisiaj pokazał twarz, która ma się podobać twardemu elektoratowi PiS i zaatakował ostrą wypowiedzią Prezes Sądu Najwyższego Małgorzatę Gersdorf.

Jeżeli sztab Dudy obierze kurs na twardy, prawicowy przekaz, zwiększy to szanse dla wszystkich centrowych i centroprawicowych kandydatów. W najnowszym sondażu dla portalu wp.pl Andrzej Duda ma 43 proc. poparcia w pierwszej turze, Władysław Kosiniak Kamysz ma poparcie na poziomie 8 proc.

źródlo: wp.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie