Polityka i Społeczeństwo

Niczego nie zrozumiał. Ryszard Terlecki znowu szokuje i pisze tajemniczy list do Swiatłany Cichanouskiej

Flickr.com/PiS

Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki znowu szokuje. Przyznał, że napisał list do Swiatłany Cichanouskiej “wyjaśniający z kim ma do czynienia” w kwestii projektu Campus Polska. Dodał, że nie będzie nikogo przepraszał za swój słynny wpis w mediach społecznościowych.

Terlecki znów szokuje

Terlecki staje się niemal etatowym skandalistą PiS. Kilka dni temu napisał na Twitterze, że “jeżeli Cichanouska chce reklamować antydemokratyczną opozycję w Polsce i występować na mityngu Trzaskowskiego, to niech szuka pomocy w Moskwie, a my popierajmy taką białoruską opozycję, która nie staje po stronie naszych przeciwników”.

O co chodziło? O to, że białoruska opozycjonistka przyjęła zaproszenia Campusu Polska Przyszłości. Chodzi o wydarzenie, za którym stoi m.in. Rafał Trzaskowski.

Słowa wicemarszałka od razu wywołały burzę. Opinia publiczna uznała w sporej części, że tym postem zdecydowanie przesadził. Czy polityk PiS przeprosi jednak Cichanouską? Jak twierdzi, nie zrobi tego.

Nie widzę powodu żeby ujawnić pewną sprawę, która się dopiero toczy. Nawet napisałem taki list do pani Cichanouskiej wyjaśniający z kim ma do czynienia zadając się z Campusem – dodał.

Próba uderzenia w Trzakowskiego?

Słowa Terleckiego mają zapewne uderzać w Trzaskowskiego i sugerować, że z nim i jego zapleczem jest coś nie tak. Zresztą na uwagę dziennikarzy, że Swiatłana Cichanouska w przypadku Campusu ma do czynienia z politykami w Polsce, odparł: “Ale to jest specyficzny rodzaj polityków i dobrze żeby o tym wiedziała”. Nie wyjawił jednak, o co konkretnie mu chodzi.

Przypomnijmy, że w związku z piątkowym postem posłowie KO, ale też z koła Polska2050 i klubu Lewicy domagają się odwołania Terleckiego z funkcji wicemarszałka Sejmu.

Źródło: Dziennik.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie