Polityka i Społeczeństwo

NFZ znów dał plamę. Do lekarzy trafiła absurdalna ankieta

Pandemia
Shutterstock

NFZ w trybie pilnym pyta lekarzy rodzinnych, czy będą w stanie szczepić pacjentów przeciwko koronawirusowi. Medycy dostali dosłownie kilkanaście godzin na wypełnienie specjalnych kwestionariuszy. Mało tego, ankiety zostały im wysłane wieczorem, zaś termin na odpowiedź upływał… rankiem.

NFZ pyta lekarzy

Problemem okazała się już też sama ankieta. A dokładnie jej forma. Jak podaje Radio Tok FM, część pytań w niej zawartych była absurdalna. Pytano np. o to, czy dana przychodnia ma miejsce do przeprowadzania szczepień. – Wszystkie przychodnie, które na co dzień szczepią dzieci z kalendarza szczepień czy dorosłych np. przeciwko grypie muszą mieć gabinety szczepień. To wprost wynika z przepisów – mówiła radiu dr Joanna Zabielska z Porozumienia Zielonogórskiego.

 

Lekarze musieli też odpowiadać na pytania, czy chcą szczepić pacjentów przeciwko COVID-19 i czy zgodzą się pracować po godzinach pracy, w tym również w weekendy. Są także pytania o możliwość zatrudnienia dodatkowego personelu.

Mało tego, chaos, jaki panuje w NFZ, podkreśla fakt, że ankietę rozesłano w środę wieczorem, a czas na odpowiedzi dano medykom do czwartku rano – w zależności od województwa, do godz. 9.00, 10.00 lub 12.00.

Czeka nas kataklizm?

Ponoć już za kilka dni startują szczepienia przeciwko COVID-19 w Wielkiej Brytanii. Czy Polska poradzi sobie z tak skomplikowanym zadaniem w sposób co najmniej zadowalający? Biorąc pod uwagę to, co obecnie widzimy, możemy mieć co do tego duże wątpliwości.

Źródło: Radio TOK FM

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie