Polityka i Społeczeństwo

Nerwy w rządzie! Zapracowany wiceminister już upomina Ścigaj. “Tu się pracuje, a nie lansuje”

Agnieszka Ścigaj dołączyła do gabinetu Mateusza Morawieckiego. Już na samym początku rozwścieczyła Michała Wójcika z Solidarnej Polski.

Agnieszka Ścigaj razem z Andrzejem Sośnierzem i Zbigniewem Girzyńskim z koła poselskiego Polskie Sprawy, dogadali się z obozem władzy i mają zamiar go wspierać. Posłanka w randze ministra bez teki ma się zająć przede wszystkim integracją uchodźców z Ukrainy. Już na drugi dzień po powołaniu na stanowisko, rozwścieczyła Michała Wójcika, wiceministra sprawiedliwości z Solidarnej Polski.

Ścigaj mentalnie siedzi w opozycji

Po każdym transferze politycznym, posłanka lub poseł musi przejść wirówkę w mediach. Parlamentarzystka została zaproszona do piątkowego porannego programu “Gość Radia Zet” i wywołała spore kontrowersje.

Paweł Kukiz oświadczył ostatnio, że jeśli w ciągu dwóch miesięcy nie dojdzie do porozumienia z PiS-em w sprawie sędziów pokoju, jego sztandarowej ustawy, to będzie namawiał opozycję do podpisania się pod jego wnioskiem o wotum nieufności wobec ministra Zbigniewa Ziobry. – Czy poprze pani taki wniosek? – padło pytanie.

– Absolutnie w kwestii postulatów Kukiz’15 u mnie nic się nie zmieniło. Ramię w ramię z Pawłem Kukizem będę walczyć o te postulaty – powiedziała. Dopytywana, czy poprze taki wniosek odparła, że tak. – Jeśli nie pojawi się realizacja projektu sędziów pokoju – stwierdziła.

Słowa świeżo upieczonej pani minister doprowadziły do wściekłości wiceministra sprawiedliwości Michała Wójcika, który dał temu upust na Twitterze. Agnieszka Ścigaj odpowiedziała politykowi i potwierdziła słowa z wypowiedziane w Radiu Zet.

– Najwyraźniej p. Minister A. Ścigaj jeszcze mentalnie siedzi w opozycji, skoro grozi wotami nieufności innym członkom rządu. Dobra rada p. Minister – w rządzie się ciężko pracuje, a nie lansuje – napisał.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie