Po godzinach

Neo-Nówka znów przyłożyła pisowskiej władzy! “Podobno w Kędzierzynie Tusk mył nogi”

Neonówka

W niedzielę w Telewizji Polsat wyemitowano jubileuszowy występ z okazji XX-lecia Kabaretu Neo-Nówka. Artyści odtworzyli m.in. uaktualniony skecz “Wigilia”.

Rok 2022 na polskiej scenie kabaretowej należał do Neo-Nówki. Wszystko przez skecz “Wigilia 2022”, który wywołał kilkudniową burzę w mediach i sieci. która w kolejnych etapach pochłonęła polityków oraz politologów. Kilka słów prawdy ze sceny wystarczyło, by nawet rzecznik Prawa i Sprawiedliwości zabrał głos w sprawie występu grupy komików.

– Trochę nie wierzyłem, że opozycja robi inbę o kabaret, który jedyne czym zasłynął, to bezbectwo tak wielkie, że zbanowali pół Twittera – pisał Radosław Fogiel na Twitterze. – Ale już rozumiem to zaangażowanie, przecież ten „skecz” to dosłowny zapis wystąpienia każdego polityka PO w mediach – dodawał rzecznik PiS, a Polska śmiała się jeszcze głośniej.

W niedzielę Telewizjia Polska wyemitowała jubileuszowy występ Neo-Nówki z okazji XX-lecia kabaretu. I widzowie dostali to, na co najbardziej oczekiwali ze skeczami “Niebo” i “Wigilia” na czele. Ale Roman Żurek i koledzy nie byliby sobą, gdyby nie zaktualizowali swojego najpopularniejszego skeczu. Tym razem jedym z poruszonych tematów było zatrucie Odry. Neo-Nówka wyśmiała w swoim występie rządową propagandę, która próbowała odwrócić uwagę od zatrucia rzeki.

– Podobno w Kędzierzynie Tusk nogi mył. Niemcy i Tusk razem zatruli rzekę – brzmiała jedna z koncepcji. – Jeszcze ci powiem, że ta rtęć, co była w tej wodzie, to Niemcy wrzucili. Siedzieli w krzakach, stare termometry tłukli i wrzucali tę rtęć z termometrów do wody. Potem wzięli wiatrak taki podwodny i tłoczyli tę rtęć do nas – naśmiewali się kabareciarze.

Występ Neo-Nówki znów przypadł do gustu internautom, którzy dali temu wyraz w komentarzach.

https://twitter.com/ArturooArtur/status/1594436219135754244?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1594436219135754244%7Ctwgr%5Ef05fc3db8a304495b897c5d059e19cab927c299d%7Ctwcon%5Es1_c10&ref_url=https%3A%2F%2Fpulsembed.eu%2Fp2em%2FvIiNfS785%2F

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Tagi
Media Tygodnia
Ładowanie