Polityka i Społeczeństwo

Nawet haniebny Dzień Zwycięstwa może być pretekstem do ataku na “wrogów ludu”. Żałosny spektakl w TVP

screen/ TVP

“Wiadomości” TVP przygotowały specjalny materiał o obchodzonym 9 maja w Rosji Dniu Zwycięstwa. Okazało się, że to świetna okazja, by uderzyć w Beatę Tadlę, Piotra Kraśkę i – jakżeby inaczej! – Donalda Tuska.

TVP uderza w dziennikarzy i lidera PO

“Wiadomości” TVP wplotły wątek Tadli i Kraśki do materiału, w którym uderzono w Tuska.

Dziennikarz Michał Adamczyk zarzucił byłemu premierowi podejmowanie decyzji sprzecznych z polską racją stanu. – Zbrodnie Putina nie przeszkadzały Tuskowi w wizytach w Moskwie – powiedział Adrian Borecki. Przy okazji promowano dokument TVP Marcina Tulickiego pt. “Nasz człowiek w Warszawie”.

TVP przypomniało to, jak wyglądało główne wydanie “Wiadomości” dziewięć lat temu.

Armia w całej okazałości, tak Rosja świętuje 68. rocznicę zakończenia wojny – zaczęła wtedy Beata Tadla.

Powielenie rosyjskiej propagandy w Telewizji Polskiej oburzyło wielu Polaków. Autorzy szokującego wydania “Wiadomości” po latach twierdzą, że wszystko robili z przekonania – zarzucał jej teraz reporter Telewizji Polskiej.

Potem pokazano wywiad Tadli dla kanału “WTS”, w którym zapewniała ona, że w trakcie pracy dla TVP nikt nigdy nie ingerował w jej pracę. Borecki uznał zaś, że dziewięć lat temu “Wiadomości” były prowadzone w “sowieckim stylu”.

Potem przeszedł do Kraśki.

– Kiedy wyemitowano te haniebną czołówkę, szefem “Wiadomości” był Piotr Kraśko, obecnie prowadzący “Fakty” TVN, który dziś, w opinii wielu obserwatorów, sugeruje, że wolność słowa w Polsce jest zagrożona – dodał.

Odpowiedzialnością za wspomnianą czołówkę obarczono z kolei ówczesnego sekretarza redakcji Macieja Czajkowskiego. – Dziś związany z “Gazetą Wyborczą” Czajkowski, też zaczął ostro krytykować polski rząd w zagranicznych mediach – wypomniał Borecki.

“Wiadomości” oczywiście po raz kolejny postawiły na łopatologiczny styl. Internauci wyliczyli, że czołówka sprzed lat została wyemitowana aż dziewięć razy.

Czytaj również:

Źródło: TVP

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie