Polityka i Społeczeństwo

Nauka zdalna zostanie przedłużona? Resort zdrowia zabiera głos, jest jeden kluczowy czynnik

Lekcje zdalne
Shutterstock

Czy polskich uczniów czeka przedłużenie nauki zdalnej? Nie wyklucza tego rzecznik ministerstwa zdrowia Wojciech Andrusiewicz. – Wszystkie scenariusze są możliwe – przyznaje.

Uczniowie wrócili do nauki zdalnej w poniedziałek, ta forma zajęć ma potrwać do 9 stycznia 2022 roku. Większość tego okresu stanowią ferie świąteczno-noworoczne. Jednak statystyki dotyczące koronawirusa w Polsce nie napawają optymizmem.

Pojawia się więc uzasadnione pytanie, czy nauka zdalna nie zostanie przedłużona. Podczas środowej konferencji prasowej nie wykluczył tego rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Okres na podjęcie decyzji jeszcze jest – powiedział rzecznik, podkreślając, że uczniowie mają wrócić do szkół 10 stycznia. Andrusiewicz dodał, że decyzje będą podejmowane w pierwszym tygodniu poświątecznym.

Wszystkie scenariusze są możliwe, na dziś nie ma decyzji, żeby dzieci pozostawały dłużej w nauce zdalnej, ale patrzymy też na rozwój wypadków w zakresie omikrona nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie – poinformował rzecznik resortu zdrowia.

Wiceminister edukacji Włodzimierz Biernacki również przyznał, że główną przyczyną decyzji o przejściu na naukę zdalną było pojawienie się wariantu omikron.

Na temat nowej odmiany wiemy wiele i niewiele. Niewiele, bo nie znamy wszystkich skutków i tego, jaki ten wirus będzie miał wpływ na nasze funkcjonowanie. Wiemy, że objawy są nieco inne niż klasycznego koronawirusa. Badania trwają. Mamy kilka przypadków w Polsce. Trzeba zachować bezpieczeństwo – powiedział wiceminister na antenie Radia Kraków.

Źródło: Gazeta.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie