Polityka i Społeczeństwo

Nauczyciele uczą tolerancji dla osób LGBT, ale radnym PiS się to nie spodobało. Poszła skarga do Czarnka

Flickr.com

Stowarzyszenie “Tolerado” prowadzi w Gdańsku szkolenia dla nauczycieli, zapobiegające dyskryminacji dzieci i młodzieży LGBT+. Zareagował na to PiS.

Stowarzyszenie “Tolerado” prowadzi w szkołach w Gdańsku szkolenia antydyskryminacyjne. Program o nazwie “Na równych zasadach” skierowany jest do dyrektorów, nauczycieli, pracowników administracji, psychologów i pedagogów. Udział jest dobrowolny, a celem szkolenia jest przekazanie wiedzy na temat sytuacji i potrzeb młodzieży LGBT+, reagowania na przemoc i przypadki homofobii.

Jak pisze “Gazeta Wyborcza”, program dostał dofinansowanie od władz Gdańska w wysokości 55 tys. zł. – Sytuacja nastolatków LGBT+ w szkołach jest, delikatnie mówiąc, trudna. Składa się na to zarówno klimat społeczno-polityczny panujący w Polsce, jak i wieloletni brak edukacji seksualnej – mówi gazecie Piotr Jankowski, wiceprezes “Tolerado”. – W tej chwili na każde szkolenie mamy od kilku do kilkunastu zgłoszeń – dodaje.

Gdańscy radni PiS uznali program za “wprowadzanie ideologii do szkół” i poskarżyli się pisemnie Przemysławowi Czarnkowi, szefowi resortu edukacji narodowej. Przesłali również pismo do pomorskiej kurator oświaty. Domagają się w nim przeprowadzenia kontroli kwalifikacji osób prowadzących szkolenia, a także wnoszą o sprawdzenie, czy treści przekazywane na szkoleniach nie są sprzeczne z prawem oświatowym.

– Podstawą wychowania młodego człowieka jest model patriotyczny, natomiast jak najbardziej trzeba chronić go przed takimi wynalazkami jak ideologie promowane przez tego typu środowiska – mówił w TVP Info radny PiS Przemysław Majewski, cytowany przez “Wyborczą”.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Bartosz Wiciński

Najstarsi górale nie pamiętają od kiedy zaprząta sobie głowę polityką. Kronikarze podają datę pokrywającą się z aferą Rywina, ale wciąż trwa o to spór. Od dziecka lubił zapach porannych gazet w domu i tak mu zostało do dzisiaj. Interesuje się geografią i nie smakują mu karpie.

Media Tygodnia
Ładowanie