Polityka i Społeczeństwo

Następcą papieża Franciszka będzie Polak? Ekspert wskazuje konkretnego kandydata. “Ten kardynał ma jaja”

praszkiewicz / Shutterstock

– Kardynał Konrad Krajewski jest ulepiony z tej samej gliny, co Franciszek, a przez to, że pochodzi z Polski, może być uważany za “doktrynalnie bezpieczniejszego” – powiedział amerykański dziennikarz i watykanista John L. Allen Jr. P

“Wiarygodny” Polak

Jak tłumaczy Allen Jr. P., wielu hierarchów Kościoła uważa polskiego kardynała “za wiarygodnego kandydata na kolejnego papieża”. Według niego za ewentualnym sukcesem naszego rodaka na konklawe przemawiają dwa powody.

– Z jednej strony jest ulepiony z tej samej gliny co papież Franciszek, a to powinno spodobać się postępowym kardynałom. Z drugiej strony pochodzi z Polski, przez co może być uważany za ‘doktrynalnie bezpieczniejszego’ dla tradycjonalistów – argumentuje ekspert.

Kim jest Krajewski?

Kim zaś jest kardynał Krajewski? Od kilku lat jest współpracownikiem Franciszka w kwestiach działalności charytatywnej. Niedawno pojawił się też na Ukrainie. Po kontrowersyjnych wypowiedziach papieża na temat wojny, może być dobrą kandydaturą.

Do tego podczas swojej misji Krajewski trafił pod rosyjski ostrzał. “Człowieku, ten kardynał ma jaja” – skomentował Allen Jr.

Wcześniej Krajewski “postawił się” Matteo Salviniemu. Włoski polityk chciał pozbyć się nielegalnych lokatorów zajmujących jeden z budynków w centrum Rzymu, więc postanowił odłączyć im prąd. Krajewski udał się w to miejsce i przywrócił elektryczność. Mimo tego, że stanął wtedy przeciwko politykowi.

Konrad Krajewski jest jałmużnikiem papieskim od 2013 roku. Duchowny słynie z zaangażowania na rzecz ubogich oraz nietuzinkowych zachowań.

Źródło: polsatnews.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie