Polityka i Społeczeństwo

Napięcia w Zjednoczonej Prawicy. MEN zwolniło kuratora, ludzie Ziobry oburzeni

Screen / Łódzki Urząd Wojewódzki Łódź

Grzegorz Wierzchowski zasłynął ze słów o „wirusie LGBT”, który atakuje młodych ludzi. Kurator oświaty został usunięty ze swojego stanowiska, co mocno skrytykowali politycy Solidarnej Polski.

Zwolnienie za skandaliczną wypowiedź?

Grzegorz Wierzchowski, łódzki kurator oświaty, był gościem programu „Rozmowy niedokończone” w TV Trwam. To właśnie tam wypowiedział słowa o „wirusie LGBT”.

To wirus dehumanizacji społeczeństwa, dehumanizacji młodych ludzi i odebrania im wartości – mówił Wierzchowski.

Wypowiedź kuratora wywołała oburzenie. Poseł SLD Tomasz Trela napisał do ministra edukacji Dariusza Piontkowskiego list otwarty, w którym domagał się dymisji Wierzchowskiego.

Ostatecznie kurator został odwołany ze swojego stanowiska, choć wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński oficjalnie zaprzecza, by stało się to z powodu skandalicznej wypowiedzi.

W ubiegłym tygodniu MEN otrzymał wniosek od wojewody łódzkiego o odwołanie łódzkiego kuratora oświaty. Minister edukacji odniósł się do tego wniosku pozytywnie po dogłębnej analizie dotychczasowej działalności łódzkiego kuratora – skomentowało MEN.

“Kosztowny błąd”

Zwolnienie Wierzchowskiego nie spodobało się politykom Solidarnej Polski. Decyzję ministerstwa ostro skrytykowali Jacek Ozdoba i Janusz Kowalski.

 Decyzja została podjęta w fatalnym czasie. Politycznie duży i kosztowny błąd. Sygnał jaki wysłaliście to zwolnienie człowieka za obronę wartości i rodziny przed ideologią. Sprawa musi zostać wyjaśniona. Nikt nie może zostać zwolniony za przekonania i obronę wartości! – napisał na Twitterze Ozdoba, wiceminister sprawiedliwości.
Wtórował mu Kowalski, który zapewnił, że „drużyna Zbigniewa Ziobry” broni Polki i Polaków przed „agresywną lewicową ideologią LGBT”.

Solidarna Polska nie pozwoli na to, by ktokolwiek w Polsce tracił pracę przez to, że chroni nasze dzieci przed wulgarną ofensywą lewackich środowisk – napisał Kowalski na Twitterze.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie