Polityka i Społeczeństwo

Napięcia w koalicji wracają. Kolejny etap wojny Morawieckiego z Ziobrą

Ziobro i Morawiecki
Flickr.com/PiS

Po chwilowej ciszy, wraca napięcie w Zjednoczonej Prawicy. Przedmiotem sporu jest “reforma” wymiaru sprawiedliwości w wykonaniu ludzi Ziobry.

Wirtualna Polska przytacza kilka publicznych wypowiedzi polityków PiS oraz premiera Mateusza Morawieckiego na temat “reformy” wymiaru sprawiedliwości. To raczej wzajemne uszczypliwości niż mocna pochwała dotychczasowych dokonań na tym polu ludzi Zbigniewa Ziobry.

Solidarna Polska traktuje tę krytykę jako “nieuczciwą” i zapowiada nowy pakiet ustaw. W obozie rządzącym znów pojawiają się napięcia – pisze WP.pl

Oprócz wypowiedzi medialnych, także nieoficjalnie, część polityków z kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości, chłodno wyraża się na temat zbyt małych zmian w wymiarze sprawiedliwości dotyczących “zwykłego Kowalskiego”. W odpowiedzi można usłyszeć zarzuty pod adresem PiS oraz szefa rządu, że to oni wstrzymywali ważne zmiany np. w sądownictwie z “nieuzasadnionych obaw przed reakcją negatywnie nastawionych do Polski urzędników unijnych”.

Byliśmy blokowani z ważnymi działaniami, reforma wymiaru sprawiedliwości została wstrzymana w połowie drogi. Dlaczego? Bo premier wziął na siebie negocjacje z Fransem Timmermansem, Komisją Europejską itd. Chciał się “dogadać”. Dostaliśmy komunikat, że jeśli nie zakończą się spory wokół Sądu Najwyższego, to nie ruszamy z innymi sprawami. My, jako koalicjant, zachowaliśmy się lojalnie i przyjęliśmy to. Ale nie można dziś nas za to obwiniaćmówi w rozmowie z WP.pl polityk Solidarnej Polski.

Jarosław Kaczyński na początek roku zwołał spotkanie Rady Koalicji Zjednoczonej Prawicy, na którym Mateusz Morawiecki i Zbigniew Ziobro będą mogli się wymienić poglądami na temat planów i reform na 2021 rok. Punktem zapalnym na początku roku będzie ratyfikacja w Sejmie unijnego Funduszu Odbudowy. Formacja Zbigniewa Ziobry już zapowiedziała, że nie podniesie za nim ręki.

Źródło WP.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie