Po godzinach

Największa tajemnica TVP ujawniona! Wiemy jak powstają słynne paski grozy

Do manipulacji Wiadomości TVP zdążyliśmy się już przyzwyczaić, jednak tym razem reporter...
wiadomosci.tvp.pl

Telewizja rządowa Jacka Kurskiego, dla niepoznaki nazywana mediami narodowymi od ponad dwóch już lat dostarcza swoim widzom produkt wyzuty z jakiejkolwiek obiektywności i rzetelności. Materiały Wiadomości TVP, pełne prymitywnej propagandy sukcesu pomieszanej z bezpodstawnymi zarzutami pod adresem przeciwników rządu Prawa i Sprawiedliwości mają wciąż ten sam, prosty cel – zapewnić dobrej zmianie osłonę medialną przed ujawnieniem szeregu nieprawidłowości, których się dopuszcza. A to, jak wiadomo od zawsze najlepiej osiąga się poprzez atak.

W stabloidyzowanym społeczeństwie, w którym wielu obywateli i widzów telewizji narodowej przyjmuje do wiedzy tylko krótkie komunikaty, tak podobne do nagłówków w gazetach bulwarowych, kluczową rolę pełnią słynne już “paski TVP Info”, gdzie regularnie pojawiają się odpowiednio sformułowane myśli przewodnie każdego z materiałów. Wszystko w myśl zasady, że do ciemnego ludu trzeba przemawiać krótko, treściwie i w sposób maksymalnie zwiększający zrozumienie określonego przekazu.

Ostatnie tego typu praktyki widzieliśmy choćby wczoraj, gdy Platforma Obywatelska, podczas zorganizowanej konwencji przedstawiała swój pomysł na walkę w wyborach samorządowych oraz w wyborach parlamentarnych w przyszłym roku. Widzowie zamiast rzetelnej informacji o propozycjach największej partii opozycyjnej widzieli takie komunikaty:

Mimo wielu prób organizacji pozarządowych oraz pojedynczych komentatorów i publicystów, władze TVP usilnie nie chcą ujawnić, kto z imienia i nazwiska jest odpowiedzialny za tworzenie tych komunikatów. Być może autorzy wstydzą się swojej pracy a być może są tak cenni, że władze TVP boją się narażenia ich na ostracyzm środowiska. Okazuje się jednak, że być może odpowiedź na pytanie o twórcę “Pasków TVP” jest prostsza niż nam się wydaje. Władze nie chcą podać nazwisk autorów, bowiem … oni nie istnieją.

Na Twitterze olbrzymią popularność zdobywa teoria, że za paski TVP odpowiada specjalny generator, opierający się na prostej metodzie doboru odpowiednich jego elementów słownych w zależności od zapotrzebowania.

https://twitter.com/PiotrNowinski/status/921983625570156544

W zależności od bieżących potrzeb, wystarczy jedynie dodać do drugiej grupy słów, określającej podmioty będące przedmiotem zainteresowania, konkretne środowisko i pozwolić generatorowi stworzyć odpowiedni pasek. W ten sposób bez problemu otrzymujemy przykładowo:

“Zaślepieni nienawiścią rezydenci atakują bohaterów dobrej zmiany”

“Powiązani z UB przypadkowi spacerowicze okradają suwerena”

“Opłacani przez Zachód przyjaciele i macki Sorosa kpią i obrażają kota prezesa”

Wystarczy dosłownie 10 sekund i na każdy temat można błyskawicznie stworzyć tabloidowy pasek, który przemówi do ciemnego ludu. Jacek Kurski dobrze wie, że oni to kupią, więc po co tracić czas i pieniądze na szukanie kreatywnych paskowych. Czyli się czas i efekt. A resztę już mu prezes PiS wybaczy.

Źródło: Twitter

POLUB NAS NA FACEBOOKU

[wpdevart_like_box profile_id=”539688926228188″ connections=”show” width=”600″ height=”200″ header=”big” cover_photo=”show” locale=”pl_PL”]

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Michał Kuczyński

Michał Kuczyński - Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego. Z zamiłowania bloger i autor tekstów o charakterze publicystycznym. Interesuje się polityką i ekonomią. Prywatnie miłośnik piłki nożnej, muzyki rockowej i dobrego kina. Niegdyś zapalony wiolonczelista.
Zapraszam na mojego Twittera - @KuczynskiM

Media Tygodnia
Ładowanie