Najważniejsze rzeczy, o których warto pamiętać obstawiając zakłady

6 rzeczy, o których musisz pamiętać, stawiając zakłady sportowe

Możesz również szukać pomocy u profesjonalistów, którzy mogą dostarczyć Ci najbardziej aktualnych informacji sportowych każdego tygodnia, pozwalających na wygranie określonych zakładów.

Zakłady sportowe nie są jednak tak proste, jak gry hazardowe w kasynie, gdzie nawet myśleć nie trzeba, a tylko mieć szczęście. Tak więc, zanim zaczniesz szukać najlepszego przewodnika po aplikacjach do zakładów piłkarskich lub lokalnego bukmachera, zrób krok do tyłu i przemyśl to. Istnieje kilka rzeczy, o których nigdy nie należy zapominać przed postawieniem zakładu, w tym zrozumienie zasad sportu, na który stawiasz, limitów, i innych równie ważnych elementów. Czytaj dalej i dowiedz się, jak obstawiać zakłady sportowe.

Zaczynamy!

Zrozum zasady sportu, na który stawiasz

Może to zabrzmieć trochę zbyt oczywiste, ale ważne jest, aby zrozumieć zasady sportu przed rozpoczęciem zakładów. Jest to szczególnie ważne w ligach, o których nie masz wcześniejszej wiedzy. Podczas gdy niektórzy mogą mieć ogólne pojęcie o tym, jak gra się w danej lidze, inni mogą być zdezorientowani szybkim tempem akcji i wybrać niewłaściwą drużynę, ponieważ źle zrozumieli jej potencjał.

Jeszcze bardziej kluczowe jest zrozumienie bardziej złożonych wydarzeń, takich jak Mistrzostwa Świata, których zasady różnią się w zależności od drużyny ze względu na ich style gry. Jednak nawet jeśli zamierzasz obstawić tylko jeden mecz, nadal konieczne jest, abyś dobrze rozumiał zasady sportu, w tym różne kary za faule i tak dalej. Nie tylko pomoże Ci to określić, czy druga drużyna będzie w kolejnym meczu mogła wystąpić w najmocniejszym składzie lub wystawić swojego jedynego asa.

Poznaj swoje limity

Jak wspomniano wcześniej, zakłady sportowe mogą być dość uzależniające, jeśli nie jesteś ostrożny. Przegrany zakład lub dwa mogą wystarczyć, aby przekonać Cię do inwestowania coraz większej ilości pieniędzy w celu odwrócenia strat. Niestety, ta praktyka może szybko doprowadzić do inwestycji, na które nie można sobie pozwolić, biorąc pod uwagę, że niektóre zakłady od samego początku nie są opłacalne, ponieważ szanse danej drużyny były zbyt duże. W związku z tym musisz znać swoje granice i ustalić budżet, za jaki będziesz obstawiał.

Dobrze jest zauważyć, że większość bukmacherów akceptuje tylko zakłady, które mieszczą się w określonym zakresie, powiedzmy od 10 do 10,000 złotych. Natomiast nie musisz stawiać kwot z górnej półki, aby zdobyć atrakcyjną wypłatę. Wystarczy, że dobierzesz kilka innych wydarzeń do kuponu, które mają niskie kursy, a potencjał nagrody może znacznie wzrosnąć.

Porównaj kursy z przeszłości

Przed postawieniem zakładu na jakąkolwiek dyscyplinę sportową, zawsze warto porównać kursy z przeszłości z aktualnymi. Pamiętaj, że bukmacherzy dostosowują swoje kursy w zależności od tego, jak popularna jest dana drużyna wśród graczy i jak dobrze radziła sobie w ostatnim czasie.

Na przykład, jeśli dana drużyna wygrała wszystkie swoje ostatnie mecze i ma duże szanse na ponowne zwycięstwo w tym tygodniu, to jej kursy prawdopodobnie zmaleją w porównaniu z poprzednimi meczami. Z drugiej strony, jeśli przegrywali ostatnio prawie każdy mecz, to ich kurs na pewno wzrośnie. Miej to wszystko na uwadze podczas stawiania zakładu, ponieważ często dość mocne drużyny z powodu słabszej formy, mogą być rzadziej obstawiane przez fanów zakładów, co sprawi, że Ty będziesz miał większą szansę na zdobycie wypłaty.

Nie obstawiaj zakładów pod wpływem alkoholu

Zakłady sportowe to jedna z aktywności, której nigdy nie powinieneś oddawać się pod wpływem alkoholu. Poziom alkoholu nie tylko wpłynie na Twoją ocenę sytuacji i umiejętności podejmowania decyzji, ale także upośledzi Twoje funkcje poznawcze i utrudni Ci śledzenie wyniku i zrozumienie tego, co dzieje się na boisku.

Nigdy nie komplikuj swoich zakładów bez uzasadnionej przyczyny

Najlepszym sposobem na utratę pieniędzy jest próba zawarcia skomplikowanego zakładu bez zrozumienia jego natury i bez wcześniejszego doświadczenia. Nie ma sensu próbować obstawiać szczegółów każdej minuty meczu, ponieważ szanse na wygraną są astronomicznie małe. Nawet próba przewidzenia nazwisk najlepiej grających zawodników w meczu jest niesamowicie ryzykowna.

Dla własnego bezpieczeństwa staraj się trzymać zakładów o niskim ryzyku, które uwzględniają jedynie nazwę zwycięskiej drużyny lub zawodnika. Pieniądze, które otrzymasz z takiego zakładu, mogą być znacznie mniejsze, ale szanse na wygraną znacznie rosną.

Weź pod uwagę ważne zmienne, takie jak kontuzje czy dyskwalifikacje

Na koniec, nigdy nie zapominaj o uwzględnieniu wszelkich ważnych zmiennych, które mogą mieć wpływ na wynik wydarzenia, w tym kontuzje zawodników i dyskwalifikacje. Chociaż takie rzeczy są zazwyczaj znane przed meczem, mogą one łatwo zmienić wynik wydarzeń, a to nie będzie przez Ciebie pożądane, więc zawsze bądź przygotowany na najgorszy scenariusz.

Podsumowanie

Jak widać, jest całkiem sporo rzeczy, o których należy pamiętać podczas obstawiania zakładów sportowych. Chociaż może być kuszące, aby zapomnieć o kilku z tych zasad i po prostu trzymać się najczęstszych zakładów lub podążać za instynktem, konieczne jest, aby przestrzegać ich wszystkich, aby zwiększyć swoje szanse na wygraną i utrzymać swoje konto bankowe bezpieczne. Po tym wszystkim im więcej wiesz, tym lepiej będziesz w stanie przewidzieć wynik zdarzenia i zmaksymalizować swoje szanse na wygraną. Baw się dobrze i niech szczęście będzie z Tobą!

Foto: Depositphotos.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *